Dzień Dziecka 2015 – dziękujemy!

Dzień Dziecka 2015 – dziękujemy!

To było wielkie święto dzieci, rodziców, mieszkańców i samego miasteczka Olesno. To miasto nigdy nie wyglądało tak pięknie. W nowoczesnym rynku zebrały się setki uśmiechniętych dziecięcych twarzy, szczęśliwych rodziców, aby świętować ten jeden niepowtarzalny dzień. Dzień Dziecka.

Mieszkańcy Olesna, apeluję do Was – kapelusze z głów przed kobietami z grupy “Mamy z Olesna i okolic”. Reprezentacja owej grupy, która na Facebook-u ma już niemal tysiąc członków, stworzyła po raz drugi ogromne przedsięwzięcie, w którym uczestniczyło mnóstwo organizacji i przedsiębiorstw, a wszystko praktycznie bez żadnego budżetu.

Dzień Dziecka w Oleśnie, organizowany przez “Mamuśki” zamyka usta wszystkim malkontentom. Już nie można powiedzieć, że w Oleśnie nic się nie dzieje, że ludzie wychodzą z domów jedynie podczas Dni Olesna, że w mieście nie ma aktywnych ludzi i pomysłów.

Kilka miesięcy przygotowań, setki telefonów, negocjacji i dziesiątki godzin żmudnej pracy, ale było warto uszczęśliwić tylu dzieciaków i rodziców.

Atrakcji nie brakowało. Występowały oleskie przedszkolaki, uczniowie Muzycznego Centrum Innowacyjnego, gimnastyczki z UKS Gwiazda Olesno, dziecięca grupa taneczna Omega, były zabawy z animatorem, wspólne malowanie rynku i wiele, wiele innych.

Nasz portal również miał przyjemność uczestniczyć w tym wielkim wydarzeniu. Ostatnim, finałowym punktem programu było bowiem rozstrzygnięcie konkursu Mały Oleśnianin II, który był organizowany przez portal ool24.pl oraz grupę “Mamy z Olesna i okolic. Razem raźniej”.

Po dwóch tygodniach głosowania nadszedł czas na rozstrzygnięcia. Jesteśmy zachwyceni poziomem prac i kreatywnością rodziców. Mamy nadzieję,  że konkurs pozostawił pozytywne wspomnienia, co pozwoli nam utwierdzić się w przekonaniu, że warto za rok zorganizować kolejną edycję.

To miała być tylko zabawa. Nagrody czy zajmowane miejsce, miały charakter drugorzędny. Cieszy, że tak wielu uczestników w najlepszy możliwy sposób, bo poprzez uśmiech dziecka, promowało powiat oleski.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział, Markowi Wiendlocha za genialne prowadzenie finału, sponsorom nagród oraz Sylwestrowi Lewickiemu, burmistrzowi Olesna, który przygotował upominki dla wszystkich uczestników.

Do następnego roku!

Damian Pietruska

*- zdjecia: LaiCoti Fotografia Joanna Hęcińska.

Podziel się