OKS zostaje w IV lidze

Zawodnicy Grzegorza Krawczyka wygrali u siebie z Pogonią Prudnik 1-0 i na trzy kolejki przed końcem sezonu mogą być spokojni o utrzymanie w IV lidze. Bohaterem meczu bramkarz Rafał Halski.

Mecze z oleskim zespołem są nudne, ale to spotkanie było wyjątkowo mało efektowne. Na boisku działo się niewiele. W pierwszej połowie warte odnotowania były jedynie niecelne strzały z dystansu Mateusza Jeziorowskiego i trafienie w słupek Wojciecha Popczyka.

W drugiej odsłonie kolejne okazje miał Wojciech Popczyk, ale jego styl gry bywa irytujący. Gra ładnie dla oka, efektownie, ale nie efektywnie. Potrafi kiwać, jednak nie zdobywając przestrzeni, co przeważnie nie daje żadnego efektu drużynie. Czasem chciałoby się w jego grze zobaczyć więcej zdecydowania, szybszego strzału czy podania. Umiejętności technicznych odmówić mu przecież nie można.

W końcówce spotkania wyłonił się jego bohater – Rafał Halski. W 80. minucie napastnik gości minął Tomasza Woźnego, ostatniego obrońcę i stanął oko w oko z oleskim bramkarzem, ten jednak nogami obronił strzał. Później zaliczył kolejne dobre interwencje, aż przyszła 88. minuta, kiedy lewą stroną popędził Mateusz Jeziorowski i dośrodkował tak idealnie, że Kamil Jasina nie miał najmniejszych problemów ze zdobyciem bramki.

1-0 i kilka malutkich minut do zapewnienia sobie utrzymania. Punkty byłyby jednak stracone, gdyby w ostatniej akcji meczu kolejny raz nie błysnął doświadczony golkiper.

Życie pisze różne scenariusze. Kto byłby w stanie przewidzieć, że o spokojnej końcówce sezonu może zdecydować rezerwowy bramkarz?

Ogromne brawa należą się oleskiej drużynie za rundę wiosenną. Grzegorz Krawczyk, trener OKS-u postawił na mało efektowny, można powiedzieć nawet “toporny” futbol, ale tak krawiec kraje, jak materii staje. Po niepewnej zimie, późnych przygotowaniach, notorycznie przetrzebiony składziem, OKS powoli kompletował punkty, a przy dobrych wiatrach może być nawet w czołówce tabeli.

Żelazna konsekwencja, defensywa i minimalne zwycięstwa pozwoliły na utrzymanie, a w przyszłym sezonie (miejmy nadzieję) budowę solidnej drużyny.