Zapowiedź sportowego weekendu (6-7 czerwca)

Zapowiedź sportowego weekendu (6-7 czerwca)

Jak co tydzień zapowiadamy sportowe wydarzenia, które odbędą się na arenach w naszym powiecie.

Zapraszamy!

Zawody Prądopiłki Strażackiej

Można dyskutować czy owe zawody można zaliczyć do konkurencji sportowych, ale uznaliśmy, że są na tyle widowiskowe, że warto je promować.

plakat biskupice2015

Siatkówka

Turniej Trójek Siatkarskich – Gorzów Śląski

2015t rójki siatkarskie

Tenis stołowy

tenisdnigorzowa

Piłka nożna

Turniej Piłki Nożnej “Gorlik 30 Plus” – Gorzów Śląski

ZAPROSZENIE turniej piłki nożnej GORLIK 30 plus

Liga okręgowa, 28 kolejka

Start Dobrodzień – LZS Kup

Sobota, 06.06.2015, godz. 17.00

Cieszmy się tą chwilą, bo tak szybko odejdzie…  Są to ostatnie momenty Start-u w lidze okręgowej, gdyż trudno uwierzyć, aby było inaczej. Szanse matematyczne jakie mu pozostały są wręcz abstrakcyjne, a wszystko jest opisane tutaj:

http://ool24.pl/2015/06/03/zostala-matematyka/

Pozostały jeszcze dwie kolejki do rozegrania i do zgarnięcia sześć punktów. Pierwsza z nich to spotkanie stolarzy z liderem. Start Dobrodzień zdecydowanie lepiej gra z rywalami wyżej notowanymi. Potwierdzeniem tego są jego wyniki: 3-1 z KS Krasiejowem (2 miejsce) i  1-0 z LZS-em Proślice (3 miejsce).

A klasa, 24 kolejka

Motor Praszka – LZS Rudniki

Sobota, 06.06.2015, godz. 17.00

Gdzie podział się tamten Motor? Te czasy wrócą nieprędko…

Walczy Motor o utrzymanie, a wraz z nim jeszcze pięć innych drużyn. Przykre tylko to, że jest to A klasa, co dla kibiców gospodarzy nie jest niczym przyjemnym. Kolejny mecz może być jak walka z wiatrakami, bowiem goście wierzą jeszcze w  awans.

Obie drużyny mają o co grać. Dopingujemy obojgu.

LZS Bugaj Nowy – LZS Chocianowice

Niedziela, 07.06.2015, godz. 17.00

Bardzo ciekawe starcie drużyn, które chcą się utrzymać w A klasie. Zwycięstwo jednej z nich przybliży ją do końcowego sukcesu, ale spokojnie – najpierw trzeba wygrać.

LZS Bugaj Nowy standardowo zapewnia kibicom dreszczy emocji na koniec rozgrywek, ale zawsze stawia na swoim. W pierwszym meczu to LZS Chocianowice był górą, jak będzie tym razem?

Piast Gorzów Śląski – LZS Rożnów

Sobota, 06.06.2015, godz. 18.00

Potyczka tabelowych sąsiadów, ale tak  naprawdę mogą rzucić monetą kto ma wygrać. Obie ekipy, bowiem nie muszą nawet wychodzić na boisko, żeby się utrzymać. Awans też nie wchodzi w grę. Proponujemy tak: orzeł to wygrana Piasta, a reszka to Piast wygrywa. Może być?

Tak całkiem poważnie to mecze z udziałem Piasta zawsze są ciekawe i warto przyjść w sobotę na dwie godziny na stadion w Gorzowie Śląskim.

LZS Uszyce – LZS Ligota oleska

Niedziela, 07.06.2015, godz. 17.00

Ostatnia wygrana gospodarzy sprawia, że odzyskali wiarę w utrzymanie. Jeszcze dołożyć kolejną i można jechać na urlop. Problem w tym, że LZS Ligota Oleska może pokrzyżować im te plany, ponieważ są zdecydowanym faworytem.

Prosna Zdziechowice – LZS Głuszyna

Sobota, 06.06.2015, godz. 17.00

Goście kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa co zwiastuje gospodarzom kolejny trudny mecz. Prosna zalicza się do elity walczącej o utrzymanie, a to za sprawą jej wyników…

Na nowym boisku czas na zwycięstwo. Jeśli nie da się wygrać grą, to może trzeba było pomyśleć o minach przy budowie nowego obiektu? Porządna mina pancerna załatwiła by sprawę na amen.

B klasa, 24 kolejka

LZS Radłów – LKS Przedmość

Niedziela, 07.06.2015, godz. 13.00

Obie drużyny w ostatniej kolejce doznały porażki i będą chciały szybko o niej zapomnieć. Gospodarze jednak będą mieć o to znacznie trudniej. Raz, że grają u siebie, ale tak naprawdę na wyjeździe (mecze rozgrywają w Kościeliskach), a dwa, że przyjdzie im się zmierzyć z drużyną zajmującą 3 miejsce w oleskiej B klasie.

LZS Borki Wielkie – LZS Nasale

Niedziela, 07.06.2015, godz. 17.00

Ten mecz może zapisać się na kartach historii. I mówimy tu całkiem poważnie. Goście mają już 194 bramki stracone i do rekordu w tej niechlubnej statystyce brakuje im zaledwie 9 goli. W sezonie 2011/2012 LZS Nasale miał na koncie 203 bramki “w plecy”. 

Panie i Panowie, jesteśmy świadkami nie lada wydarzenia.

Stobrawa Wachowice – LZS Lasowice Wielkie

Niedziela, 07.06.2015, godz. 17.00

Malutki armagedon przeżył ostatnio LZS Nasale za sprawą Stobrawy. Ta zainkasowała mu 15 bramek… Ile przyjmie LZS Lasowice Wielkie? Głosy są różne, ale nie zapominajmy, że w rundzie jesiennej gospodarze dostali bęcki od LZS-u

LZS Radawie – Budowlani Strojec

Niedziela, 07.06.2015, godz. 17.00

Najwięksi rosyjscy uczeni nie potrafią rozszyfrować Budowlanych. Ich forma skacze niczym ciśnienie Magdy Gessler w Rewolucjach. Wspomnieni badacze twierdzą, że ich wynik jest wprost proporcjonalny do natężenia dwutlenku węgla na Uranie, ale w sumie jeszcze nic nie wiedzą o dwutlenku węgla na Uranie…

W każdym bądź razie jeśli Budowlani zagrają tak jak potrafią, to gospodarze będą mieli twardy orzech do zgryzienia.

Albor Borki Małe – LZS Wichrów

Niedziela, 07.06.2015, godz. 17.00

W normalnych okolicznościach napisalibyśmy, że faworytem jest wyżej notowany LZS Wichrów. Ostatnio jednak Albor zremisował 2-2 z Budowlanymi, co jest bardzo dobrym wynikiem.

Która drużna lepiej zniesie mecze co trzy, niczym w lidze angielskiej?

LZS Kościeliska – LZS Bąków

Niedziela, 07.06.2015, godz. 17.00

Musiałby się zdarzyć cud, aby lider stracił punkty w tym pojedynku. Walczy bowiem o awans, a w Kościeliskach zbudował fortecę nie do zdobycia. Tam w tym sezonie ani razu nie przegrali, a nawet zremisowali.

Rycerze z Bąkowa z pewnością nie zdobędą tego zamku.

LZS Wojciechów – LZS Żytniów

Niedziela, 07.06.2015, godz. 17.00

Trudno powiedzieć co kombinują w Żytniowie, bowiem dwa z ostatnich trzech meczów musieli oddać walkowerem. Może nie znają regulaminu? W piłkę jednak grać nie zapomnieli, bowiem w ostatniej kolejce pokonali mocny LKS Przedmość 4-2.

Zespół z Wojciechowa ostatnio miał dobrą passę, ale potknął się w Bąkowie, przegrywając 0-2. Może to tylko wypadek przy pracy?

Podziel się