II Powiatowe Zawody Prądopiłki Strażackiej – Biskupice

W zawodach brały udział jednostki, które zwyciężyły w gminnych rozgrywkach Prądopiłki Strażackiej w roku poprzedzającym, a mianowicie: OSP Kadłub Wolny, OSP Jamy, OSP Biskupice, OSP Łomnica, OSP Nowe Karmonki, OSP Radłów, OSP Kozłowice.

Dla niewtajemniczonych należy się kilka słów wyjaśnień. Zmagania odbywały się w formie pucharowej, zaczynając od ćwierćfinałów, a kończąc na finale. Na zdobycie bramek drużyny miały dziesięć minut (dwie połowy po pięć minut ze zmianą stron). Zadaniem jednostki było przesunięcie piłki prądem wody do bramki przeciwnika za pomocą strumienia wody posyłanego z prądownicy (tak jak w krótkim filmie).

Ważnym punktem regulaminu było używanie ściśle określonych modeli, by każda z drużyn miała jednakowe szanse.

Gdyby po regulaminowym czasie gry był remis, przechodzi się do rzutów karnych. Oczywiście żartujemy, następuję gra do złotej bramki. Nad wszystkim czuwali sędziowie.

Gospodarze z OSP Biskupice okazali się najlepsi w znanej im dobrze dyscyplinie. Drugie miejsce zajęła OSP Nowe Karmonki, a trzecie OSP Jamy.

Przedstawiamy krótki urywek meczu OSP Biskupice z OSP Łomnica. Bramkę na 3-0 zdobywają strażacy z Biskupic.