XII Zawody Sikawek Konnych na Górnym Śląsku – Szemrowice

XII Zawody Sikawek Konnych na Górnym Śląsku – Szemrowice

28 drużyn strażackich z niemal całej Polski zjechało do Szemrowic, aby uczestniczyć w XII Zawodach Sikawek Konnych na Górnym Śląsku, które odbyły się w niedzielę 14 czerwca.

Co ciekawe, w tych niezwykłych zawodach, których organizatorem jest Joachim Wloczyk, używa się sprzętu z pierwszej połowy XX wieku.

Strażacy musieli wykazać się nie lada umiejętnościami. Przebiec po równoważni, przeskoczyć przez drabinę i przeturlać się pod szczeblami, najlepiej nie strącając ich. Następnie z płonącego budynku trzeba było wynieść rannego i przetransportować go do punktu sanitarnego. Później uruchomić zabytkową sikawkę i ugasić pożar.

W kategorii sikawek przenośnych najlepsi byli druhowie z Chróścina, drugie miejsce zajęła drużyna z Klekotnej, a trzecie z Główczyc.

W rywalizacji sikawek konnych kolejne miejsca zajmowali: OSP Topola Mała, OSP Przewóź, OSP Łany.

W kategorii żeńskiej najlepiej z sikawkami konnymi poradziły sobie gospodynie, na drugim miejscu były panie z OSP Dobrodzień, a na trzecim OSP Świeligów.

W zawodach młodzieżowych, które zostały rozegrane w sobotę 13 czerwca wystartowało dziewięć drużyn chłopięcych i dwie dziewczęce. Wśród chłopców najlepsza była reprezentacja z Jeżowej, przed Rzędowicami i Jełową, a w wśród dziewcząt wygrała drużyna z Szermowic przed Kośmidrami.

Podziel się