Na zdrowie w PSP Wachowie

Na zdrowie w PSP Wachowie

W niedzielę 14 czerwca w Publicznej Szkole Podstawowej w Wachowie zorganizowany został festyn zdrowia. Atrakcji nie brakowało i wszyscy goście aktywnie uczestniczyli w imprezie.

Na boisku Publicznej Szkole Podstawowej w Wachowie w ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Czas na zdrowie” zorganizowany został festyn zdrowia. Celem imprezy było promowanie idei zdrowego stylu życia, właściwego odżywiania, aktywności fizycznej wśród dzieci i dorosłych, a także integracja społeczności szkolnej, wzmacnianie więzów rodzinnych oraz promowanie szkoły.

Impreza rozpoczęła się powitaniem wszystkich przybyłych przez dyrektor szkoły Ewę Płaziuk i przedstawicieli uczniów. W ciekawej, wierszowanej formie dzieci przedstawiły cele festynu oraz zaprosiły do wspólnej zabawy.

Następnie odbyły się  atrakcje artystyczne. Na początku uczniowie PSP w Wachowie w formie pantomimy zaprezentowali humorystyczne przedstawienie pt. „Szkoła na wesoło”. Później swoje umiejętności taneczne zaprezentowała  grupa dziecięca „Omega”, a po ich występie odbył się teatrzyk, w którym aktorami były przedszkolaki z przedszkola w Wachowie. W przerwach między występami nie mogło zabraknąć pokazów talentów muzycznych uczniów PSP w Wachowie oraz absolwentów szkoły.

Po  atrakcjach artystycznych wszyscy zostali zaproszeni do degustacji na stoiska promocji zdrowego jedzenia, gdzie serwowany był: pełnoziarnisty chlebek z twarożkiem czosnkowym, warzywnym lub naturalnym, ciemny, razowy chleb z masłem, owocowy szaszłyk, jogurt owocowy, naturalny sok jabłkowy.

Wszystkie smakołyki przygotowane zostały dzięki fundatorom: Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Oleśnie, Powszechnej Spółdzielni Spożywców w Oleśnie, Piekarni u Marcina w Wysokiej. Oprócz tych przekąsek powodzeniem cieszyły się przepyszne ciasta przygotowane przez rodziców uczniów PSP w Wachowie oraz kiełbasa z grilla. Był także popcorn, wata cukrowa, lody i gofry.

Dla najmłodszych uczestników festynu przygotowane zostały różne atrakcje. Dzieci chętnie korzystały z kąciku zabaw, w którym były klocki Play Mobile oraz malowano im twarze.

Przez cały czas trwania festynu przybyli goście mogli zobaczyć wystawę prac artystycznych pt. „Czas na zdrowie”, przygotowanych przez uczniów PSP w Wachowie, obejrzeć projekcję filmu „Śmietnik w mojej głowie” oraz dokonać bezpłatnego pomiaru ciśnienia.

Na zakończenie festynu dzieci, rodzice oraz przybyli goście mieli możliwość uczestnictwa w meczu piłki nożnej oraz siatkówki. Dodatkową atrakcją sportową była taneczna lekcja Zumby, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.

Wszystkie cele festynu zostały zrealizowane, a to dzięki przybyłym gościom oraz osobom aktywnie zaangażowanym w przygotowania do imprezy.

Podziel się