Zapowiedź sportowego weekendu (20-21 czerwca)

Zapowiedź sportowego weekendu (20-21 czerwca)

Jak co tydzień zapowiadamy sportowe wydarzenia, które odbędą się na arenach w naszym powiecie.

Zapraszamy!

Piłka nożna

Saltex IV Liga, 34 kolejka

Orzeł Źlinice – OKS Olesno

Sobota, 20.06.2015, godz. 17.00

Orzeł nisko szybuje, a wręcz pikuje i spadek się szykuje. Trudno, trzeba żyć dalej.

OKS Olesno w Źlinicach zakończy długi i pełen burzliwych czasów sezon. Gdyby to wszystko spisać, wyszłaby z tego niezła wenezuelska telenowela. Utrzymanie OKS-u to dobra wiadomość, bowiem jest on jedynym zespołem z naszego regionu, o którym w miarę słychać w województwie. Przypomnijmy, że liga okręgowa to już rozgrywki bez udziału naszych drużyn, a kolejnych naszych reprezentantów spotkamy dopiero w A klasie.

A klasa, 26 kolejka

LZS Uszyce – LKS Prosna Zdziechowice

Niedziela, 21.06.2015, godz. 17.30

Byłoby szkoda jeśli Prosna spadłaby w 60. rocznicę powstania klubu, jednak gwiazdy na niebie jej sprzyjają. Pozycja Marsa względem komety Lovejoya w czerwcu wskazuje na to, iż goście nie muszą grać, by się utrzymać. Po szczegóły odsyłamy tutaj:

60 lat jak jeden dzień – LKS Prosna Zdziechowice

 Ale odłóżmy na bok spekulacje i zajmijmy się poważnymi tematami. Jeśli jedna z ekip chce mieć zagwarantowane utrzymanie, musi wygrać.

To są derby, a derby traktuje się poważnie. Walka o bezpieczne dziesiąte miejsce rozegra się w tym meczu, jednak gospodarz ma trudniejsze zadanie. Nie dość, że musi wygrać, to jeszcze więcej niż dwoma bramkami. Wtedy to obie drużyny zamienią się miejscami. Przy stanie 2-0 i 3-1 również zamienią się kolejnością w tabeli. Prosna jednak tak łatwo się nie podda…

LZS Kujakowice – LZS Rudniki

Niedziela, 21.06.2015, godz. 17.30

Zespołowi z Kujakowic nic już nie pomoże. LZS Rudniki, czyli wicelider jedzie do czerwonej latarni A klasy, by odreagować złość. Nie wróżymy gospodarzom miłej niedzieli…

W ostatniej kolejce LZS Gronowice zrobił awans i jest po zawodach. Nie zmienia to faktu, że byliśmy świadkami pięknej, sportowej walki o mistrza A klasy praktycznie przez cały sezon z udziałem LZS-u Rudniki i LZS-u Gronowice. Wspomniane drużyny jeszcze się ze sobą spotkają. Oj, będzie się wtedy działo…

Motor Praszka – Stobrawa Ligota Dolna

Niedziela, 21.06.2015, godz. 17.30

Jest tu potrzebny jakiś komentarz? Tak, jest, ale krótki.

Motor spada do B klasy i tym razem szybko może stamtąd się nie ruszyć. Gospodarz jest jak Syzyf. Toczy kamień pod górę, ale on i tak zawsze spada…

LZS Bugaj Nowy – LZS Rożnów

Niedziela, 21.06.2015, godz. 17.30

Teoretycznie gospodarze powinni już mieć “po ptakach”, ale na szczęście żyjemy w Polsce, gdzie rożne rzeczy mają miejsce.

Przy dobrych wiatrach LZS Bugaj Nowy może jeszcze się utrzymać. Co musi zrobić? No, oczywiście wygrać, liczyć na przegraną lub remis LZS-u Uszyce oraz mieć nadzieję, że LZS Głuszyna wycofa się z rozgrywek, by nowy sezon zacząć w lidze okręgowej na licencji Żubrów Smarchowice Śląskie (ponoć to już pewne).

Misja jak najbardziej realna, więc szable w dłoń i na Grunwald, yyy na LZS Rożnów.

LZS Gronowice – LZS Ligota Oleska

Niedziela, 21.06.2015, godz. 17.30

Gospodarze świętują i w sumie nic więcej nie muszą robić. Awans do ligi okręgowej z tak silnej A klasy to nie lada wyczyn. Goście z Ligoty Oleskiej raczej humorów im nie popsuja, nawet jeśli wygrają.

Piast Gorzów Śląski – LZS Agroplon Głuszyna

Niedziela, 21.06.2015, godz. 17.30

LZS Bugaj Nowy odmawia już trzecią dziesiątkę, w nadziei, że wycofanie się LZS-u Głuszyna to prawda. Wtedy jeszcze mają szanse na utrzymanie. Ach, te emocje!

Goście mają pieniądze, prezentują jakiś poziom, więc niech próbują swoich sił wyżej. Piast postara się o kolejną wygraną i miłe pożegnanie z kibicami. Niewątpliwie jest na fali i może pokusić się o niespodziankę.

B klasa, 26 kolejka

LZS Borki Wielkie – LZS Lasowice Wielkie

Niedziela, 21.06.2015, godz. 14.00

Przed rozpoczęciem 26. kolejki LZS Borki Wielkie jest najbliżej czwartego miejsca w lidze, ale chętnych do niego jest więcej.

Gospodarze gładko wygrali z rywalami w rundzie jesiennej aż 5-1 i w tym meczu są faworytami. Notują serię pięciu spotkań bez przegranej mimo że w ostatnim meczu przeciwko LKS-owi Przedmość praktycznie jechali na pewną śmierć. Pod nieobecność wielu podstawowych zawodników, trener Mateusz Jeziorowski musiał zrobić “come back” do zespołu Michała Dylusia, Mateusza Jonka, czy Marka Talika, aby w ogóle wyjść na boisko. Wspomniane osoby stanęły na wysokości zadania i wywiozły z ciężkiego terenu jeden punkcik.

A ponoć kadra szeroka jak w Ekstraklasie…

LZS Stobrawa Wachowice – LZS Wichrów

Niedziela, 21.06.2015, godz. 14.00

To może być najsłabszy sezon w wykonaniu gospodarzy w B klasie od czasu rozgrywek z 2009/2010 roku. Wtedy to Stobrawa zajęła siódme miejsce, a później było tylko lepiej. No cóż, wszystko co dobre, kiedyś się kończy. Jednak przy wygranej może jeszcze sporo zyskać, wystarczy tylko zwyciężyć. No właśnie, tylko lub aż?

Goście na pewno podejmą rękawice i staną do walki, choć wiadomo, że prawie koniec sezonu i w ogóle to urlop na horyzoncie.

LZS Radawie – LZS Bąków

Niedziela, 21.06.2015, godz. 14.00

Ile? Tym pewnie martwią się goście. Chodzi o liczbę goli, które zdobędzie wicelider, który walczy jeszcze a awans. Regulamin odnośnie awansu z drugiego miejsca mówi:

Współczynnik punktowy będzie liczony w następujący sposób:

a) punkty zdobyte w sezonie zasadniczym będą podzielone przez ilość rozegranych meczów;

b) jeżeli z różnych powodów, jedna z 15-stu grup Klasy „B” zakończy sezon w np. 10 zespołowym składzie, to w takim przypadku, współczynnik punktowy wszystkich wicemistrzów z poszczególnych grup, będzie liczony na podstawie punktów, zdobytych tylko z pierwszymi dziesięcioma zespołami w tabeli danej grupy, które podzielone zostaną przez ilość meczów tylko z tymi zespołami.

Opolskiemu Związkowi Piłki Nożnej życzymy samych miłych chwil przy kalkulatorze, a LZS-owi Radawie awansu.

Albor Borki Małe – LZS Żytniów

Niedziela, 21.06.2015, godz. 14.00

Goście walczący o czwarte miejsce mają dość łatwe zadanie, na którym najłatwiej się wyłożyć. To samo można powiedzieć o Budowlanych, którzy zagrają z LZS-em Nasale. LZS Żytniów, by zdobyć upragnioną czwartą lokatę musi liczyć na spełnienie trzech kryteriów:

1. Remis, bądź wygrana LZS-u Lasowice Wielkie w pojedynku z LZS Borki Wielkie,

2. Wygrana LZS-u Żytniów,

3. Warunki atmosferyczne, które umożliwią rozegranie meczu.

LZS Nasale – LKS Budowlani Strojec

Niedziela, 21.06.2015, godz. 14.00

Spośród drużyn walczących o czwarte miejsce, Budowlani mają najłatwiejsze zadanie do wykonania. Wygraną bowiem mają niemalże w  kieszeni, ciężko uwierzyć, żeby LZS Nasale jeszcze zagroził.

LZS Radłów – LZS Kościelska

Niedziela, 21.06.2015, godz. 14.00

Pożegnania zawsze są trudne…

Nadchodzi wielkopomna chwila. LZS Kościeliska opuszcza B klasę i zostaną mu tylko wspomnienia, po “ósmej lidze mistrzów” jak już ochrzczono te rozgrywki. Ach, tyle pięknych momentów związanych z LZS-em Kościeliska. Na przykład “bęcki” od LZS-u Lasowice Wielkie, czy wygrana w hicie z LZS Radawie…

Ale to nie czas na łzy, przecież zawsze szybko mogą tutaj wrócić, czego nie życzymy. Goście zapisali się już w historii klubu, ale ta opowieść dopiero się zaczyna.

B klasa będzie za tobą tęsknić. Żegnaj.

LZS Wojciechów – LKS Przedmość

Niedziela, 21.06.2015, godz. 14.00

Z tych dwóch drużyn tylko jedna ma o co walczyć. Jest nią LZS Wojciechów, który chce jeszcze namieszać w tabeli. Oby tylko nie namieszał jakiejś kichy… Wygrana pozwoli mu mieć nadzieję na wyższe miejsce.

Co do gości, to życzymy miłej niedzieli.

Michał Krzyminski

Podziel się