Zarzuty – posiadanie i udzielanie narkotyków

Zarzuty – posiadanie i udzielanie narkotyków

Policjanci z Olesna zatrzymali 18 i 24-latka, których podejrzewają o posiadanie i sprzedaż narkotyków. Młodszy z zatrzymanych miał przy sobie kilka gramów mefedronu. Drugi z mężczyzn miał sprzedawać narkotyki innym osobom. 

Olescy policjanci podczas nocnego patrolu na jednej z ulic zauważyli zaparkowanego osobowego volkswagena. Uwagę policjantów zwróciło nerwowe zachowanie kierowcy. Podczas kontroli okazało się, że młody mężczyzna miał przy sobie dwa woreczki strunowe z białą substancją.

Już wstępne badanie testerem wykazało, że był to mefedron. Policjanci zabezpieczyli prawie trzy gramy zabronionej substancji. 18 latek trafił do policyjnego aresztu.

W trakcie pracy nad tą sprawą śledczy ustalili też mężczyznę podejrzewanego o sprzedaż narkotyków. Już następnego dnia kryminalni zatrzymali 24-latka pod zarzutem nieodpłatnego udzielania i sprzedaży zakazanych przez prawo środków odurzających. Policjanci ustalili, że mężczyzna ten w ciągu kilku ostatnich miesięcy miał sprzedać lub nieodpłatnie udzielić ponad 30 gramów marihuany oraz 10 gramów mefedronu.

Zebrane przez prowadzących tę sprawę policjantów dowody pozwoliły na przedstawienie zatrzymanym zarzutów posiadania i udzielania narkotyków, do których się przyznali.

18-latkowi, podejrzanemu o posiadanie zabronionych substancji grożą 3 lata więzienia. Starszemu za wielokrotne udzielanie narkotyków grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy.

narkotyki2

*- Informacja i zdjęcia: KPP Olesno.

Podziel się