Olesno ma najlepszy patrol w województwie!

Olesno ma najlepszy patrol w województwie!

Serż. Adam Suchodolski i st. post. Marcin Krystek zwycięzcami Turnieju “Patrol Roku 2015” na Opolszczyźnie. Funkcjonariusze rywalizowali między innymi na macie sportowej, strzelnicy czy policyjnym torze przeszkód. Zwycięski patrol z Olesna, będzie reprezentował garnizon podczas wrześniowych zawodów ogólnokrajowych w Słupsku.

Policyjne patrole reprezentujące jednostki policji województwa opolskiego zmagały się przez 2 dni o tytuł najlepszego. W turnieju, zorganizowanym przez Wydział Prewencji oraz Wydział Kard i Szkolenia KWP w Opolu, rywalizowało łącznie 22 policjantów. Turniej był eliminacjami do Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji „Patrol Roku 2015”.

Tego typu konkursy są formą doskonalenia kwalifikacji i sprawdzianem umiejętności. Policjanci sprawdzają się podczas przeprowadzanych w warunkach zbliżonych do prawdziwych sytuacjach. Dodatkowym utrudnieniem jest rywalizacja o jak najlepszy wynik. Konkurencjami w jakich zmagały się pary patrolowe były między innymi techniki obezwładniania osób, symulacja interwencji i pomoc przedmedyczna, strzelanie, a także policyjny tor przeszkód.

Najlepszą parą patrolową okazali się policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oleśnie – sierż. Adam Suchodolski i st. post. Marcin Krystek.

Drugie miejsce zajęli funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Prudniku – st. post. Tomasz Wójcik i st. post. Marcin Przyszlak.

Miejsce trzecie przypadło policjantom z Komendy Powiatowej Policji w Brzegu – post. Michałowi Jakubowskiemu i post. Jakubowi Telego.

Pary patrolowe, które zajęły I i II miejsce będą reprezentować garnizon na Ogólnopolskich Zawodach Policjantów Prewencji – Turnieju Par Patrolowych „Patrol Roku 2015”, które odbędą się we wrześniu w Słupsku.

*- Informacja i zdjęcia: KPP Olesno.

Podziel się