LZS Wichrów najlepszy w gminie Radłów

LZS Wichrów najlepszy w gminie Radłów

Zespół z Wichrowa był najlepszy w turnieju piłki nożnej o Puchar Wójta Gminy Radłów, który odbył się w niedzielę 28 czerwca w Kościeliskach.

Tradycja turnieju sięga połowy lat 60-tych XX wieku. Na początku były to rozgrywki o puchar PGR. Od 1973 r. to rozgrywki o Puchar Naczelnika Gminy, a od 1990 roku o Puchar Wójta Gminy Radłów. Turniej odbył się na boisku LZS-u Kościeliska.

W pierwszym półfinale zmierzyły się zespoły LZS-u Radłów i LZS-u Wichrów. Po bramkach Krzysztofa Błaszczyka i Damiana Wieczorka LZS Wichrów wygrał 2-1. Bramkę dla zespołu z Radłowa zdobył Emanuel Książek.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W drugim półfinale spotkały się LZS Kościeliska i LZS Ligota Oleska, czyli zespoły, które w przyszłym sezonie będą rywalizowały w A klasie. Póki co lepszy wydaje się zespół z Ligoty Oleskiej, który zwyciężył 2-0 po golach Filipa Kościelnego i Bartłomieja Brysia.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W meczu o trzecie miejsce spotkały się, więc zespoły z Kościelisk i Radłowa, ale regulaminowy czas gry nie przyniósł rozstrzygnięcia, bowiem mecz zakończył się wynikiem bezbramkowym. Dopiero rzuty karne, w których było 4:3 dla LZS-u Radłów przedstawiły zwycięzcę.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Finał to naturalnie spotkanie LZS-u Ligota Oleska i LZS Wichrów, w którym regulaminowy czas dał remis 1-1, ale rzuty karne lepiej wykonywali zawodnicy z Wichrowa i to oni mogli cieszyć się z Pucharu Wójta Gminy Radłów, który wręczał oczywiście Włodzimierz Kierat. Wójt przyznawał również dyplomy i nagrody pieniężne.

W finale gole zdobywali Mateusz Skibiński dla LZS-u Ligota Oleska i Paweł Wieczorek dla LZS-u Wichrów.

Oto zwycięzcy turnieju

LZS Wichrów

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Górny rząd (od lewej): Grzegorz Kansik, Marcin Ligendza, Paweł Konieczko, Kamil Bednarz, Damian Wieczorek, Grzegorz Mencfel. Dolny rząd (od lewej): Piotr Świerc, Paweł Wieczorek, Dawid Kus, Bronisław Czapliński (prezes), Janusz Kurpiel, Krystian Jamrozy, Krzysztof Błaszczyk i bramkarz Sławomir Pyrasch. Na zdjęciu brakuje: Przemysława Mielczarka, Jan Wróbla i Mariusza Świerca.

Organizatorem turnieju było Gminne Zrzeszenie LZS w Radłowie.

Klasyfikacja końcowa:

1. LZS Wichrów

2. LZS Ligota Oleska

3. LZS Radłów

4. LZS Kościeliska

Podziel się