Oleśnianie nad Bałtykiem

Oleśnianie nad Bałtykiem

Uczniowie ze wszystkich szkół podstawowych gminy Olesno spędzili osiem dni nad Bałtykiem. Wycieczka, której organizatorem był Jan Stanisławczyk, gminny koordynator sportu szkolnego, jest finansowana przez gminę Olesno dla dzieci, które znajdują się w trudnej sytuacji losowej i materialnej.

Oleśnianie jako pierwsza zorganizowana grupa zameldowała się w sobotę 27 czerwca na bursztynowym stadionie przy ulicy Pokoleń Lechii Gdańsk. Każdy uczestnik choćby przez chwile mógł zobaczyć, posiedzieć na trybunie w różnych miejscach i wysokościach, w loży VIP-ów, sali konferencyjnej, szatniach i kaplicy, by na koniec wyjść tunelem na piękną murawę. Potem jeszcze muzeum najstarszego klubu Pomorza, czyli Lechii Gdańsk.

Po sportowej uczcie kolej na spotkanie z Neptunem i bardzo urokliwą Starówką od Bramy Złotej do Zielonej.

– Niedzielne popołudnie przeznaczyliśmy na uzdrowiskowy Sopot – mówi Jan Stanisławczyk. – Spacer po 520 metrowym molo w promieniach słońca. Jako, że była niedziela i w oleskiej grupie było kilku ministrantów odwiedziliśmy kościół. Ksiądz nie omieszkał przywitać młodych z Olesna i wyraził radość z ministranckiej posługi.

Miejscem zamieszkania było schronisko młodzieżowe niedaleko historycznej bramy stoczni obok pomnika Poległych Stoczniowców. Drugą połówkę dnia oleśnianie poświęcili na przejazd statkiem “Czarna Perła” na Westerplatte.

W poniedziałek wycieczka przeniosła się przez Gdynię statkiem do Helu. Tam głównymi atrakcjami było karmienie fok w fokarium, opalanie na plaży, a następnie pobyt w ośrodku wczasowym “Paleo” we Władysławowie.

– Tutaj rozkoszowaliśmy się kąpielą słoneczną i kąpielą w morzu – mówi organizator wycieczki. – Zdążyliśmy na chwilę wpaść do Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Cetniewie i na latarnie morską w Rozewiu.  Były to wspaniałe dni w Trójmieście, Helu i Władysławowie. Uczestnicy wyprawy nad Bałtyk serdecznie dziękują za podarowany wypoczynek letni.

Podziel się