W Oleśnie rusza grupa wsparcia dla Amazonek

W Oleśnie rusza grupa wsparcia dla Amazonek

Miejska Rada Seniorów w Oleśnie zaprasza Amazonki z terenu gminy Olesno do włączenia się w działalność grupy wsparcia dla kobiet po mastektomii.

– Zapraszam w imieniu Miejskiej Rady Seniorów w Oleśnie panie z terenu miasta i gminy Olesno po mastektomii, Amazonki niezależnie od wieku, leczące się onkologicznie lub już po chorobie nowotworowej do Gminnego Ośrodka Wsparcia Dziennego w Oleśnie przy ul. Dworcowej 13 – mówi Danuta Gmur, przewodnicząca Miejskiej Rady Seniorów.

Celem Miejskiej Rady Seniorów jest utworzenie Grupy Wsparcia dla Amazonek, które niejednokrotnie samotnie borykają się z problemem choroby.

W planach jest organizacja spotkania, porad, pogadanek, wszystko w zależności o potrzeb pań.

– W pierwszą sobotę października 3.10.2015 r. pragniemy zorganizować wyjazd na Jasną Górę do Częstochowy na mszę poświęconą Amazonkom z całej Polski – mówi Danuta Gmur. – To już 18-ta pielgrzymka Kobiet po Chorobie Nowotworowej Piersi.

Wszystkie chętne panie proszone są o wpisanie się na listę uczestników w Gminnym Ośrodku Wsparcia Dziennego, który czynny jest codziennie. Zapisy będą dokonywane przez dyżurujących w godz. od 9:00 do 13:00 lub we wtorki na dyżurach radnych seniorów do 15 września 2015 r.

Panie mogą jechać z osobą towarzyszącą. Godzina wyjazdu zostanie podana po zamknięciu listy uczestników.

Podziel się