Pokaz treningu crossfit w Oleśnie

Pokaz treningu crossfit w Oleśnie

W niedzielę 12 lipca na oleskim orliku każdy chętny mógł wziąć udział w pokazowych ćwiczeniach crossfit, czyli najprościej mówiąc w treningu kondycyjno-siłowym. Coraz popularniejszą formę aktywności fizycznej przeprowadził wykwalifikowany trener crossfit Grzegorz Maroński z Opola.

– Był to klasyczny trening crossfit dla osób początkujących, żeby każdy mógł poćwiczyć – mówi Grzegorz Maroński. – Zrobiliśmy tak zwane dwa workouty, jeden z wykorzystaniem ciężaru własnego ciała, drugi z użyciem kettli i sztangi. Oczywiście była krótka rozgrzewka, a na koniec rozciąganie. To ogólnorozwojowe ćwiczenia, które mają zastosowanie w rożnych dziedzinach życia. Korzystają z nich kluby sportowe, indywidualni sportowcy, a także policja, czy strażacy. Rozważamy otwarcie tutaj filii, ale jeszcze jest za wcześnie, by mówić konkretniej.

Organizatorami treningu byli oleśnianie, a mianowicie Krzysztof Meryk, Kamil Jasina i Zbigniew Jasiński i o ile samych ćwiczących było mało, to “gapiów” przyszła spora grupa.

Workout z wykorzystaniem własnego ciężaru:

Workout z wykorzystaniem kettli i sztangi:

Galeria:

Podziel się