Dni Dobrodzienia 2015

Dni Dobrodzienia 2015

To był zwariowany weekend w Dobrodzieniu. W przeciągu trzech dni odbyło się mnóstwo występów artystycznych, sportowych i… pogodowych, które kilka razy pokrzyżowały plany organizatorów. Gwałtowne burze jednak jak szybko przychodziły, tak szybko uciekały, a Dni Dobrodzienia trwały.

W tym roku zabrakło tradycyjnych “Srebrnych Róż Dobrodzieńskich”, czyli nagród za szczególne osiągnięcia w dziedzinie przedsiębiorczości, samorządności, kultury i sportu oraz działalności społecznej, które będą od teraz przyznawane co cztery lata. Kolejnych laureatów tej prestiżowej nagrody, poznamy więc w 2018 roku. 

Obchody Dni Dobrodzienia rozpoczęły się już w piątek wernisażem Małgorzaty Wojdyło i dyskoteką prowadzoną przez DJ-a Luke De Noise. W sobotę tradycyjnie z samego rana rozpoczęły się zmagania w ramach Dobrodzieńskiej Dychy. Bogatą fotorelację z jubileuszowej dziesiątej edycji znajdziecie pod linkiem:

Dobrodzieńska Dycha po raz dziesiąty!

Po uroczystym rozpoczęciu, w którym przywitano delegację z Czortkowa, na deskach zaprezentowała się sekcja Mażoretek “Fantazja”, która może pochwalić się już kilkoma ciekawymi nagrodami. Pokaz dały również Ladys Majorates, czyli grupa mam mażoretek.

??????????

Potem mikrofon przejęli piosenkarze i piosenkarki, recytatorzy i recytatorki. Nagrody w konkursie wiedzy o Ziemi Dobrodzieńskiej: “Dobrodzienianin, to ja” odebrali: za pierwsze miejsce Mateusz Hurnik oraz za drugie Dawid Kotyś.

Prawdziwym wydarzeniem i jednym z najciekawszych punktów Dni Dobrodzienia był pokaz tańca towarzyskiego Marcina Karpińskiego pochodzącego z Bzinicy i Patrycji Jaruszowiec. Oto co potrafią:

Walc wiedeński Marcina Karpińskiego i Patrycji Jaruszowiec do utworu Piotra Lempy “Wielki Bal”.

Punktem kulminacyjnym był występ Haliny Młynkowej z zespołem, który zgromadził przed sceną ogromną publiczność. Niestety gwałtowna ulewa sprawiła, że koncert trzeba było przerwać.

??????????

Niedziela to między innymi Dobrodzień Open, przedstawienie dla dzieci “Koziołek Matołek” oraz występy grup z miasta partnerskiego Czortków, a mianowicie: “Czajka” i “Galicyjskie Wizerunki”.

Nad wszystkim czuwała niezastąpiona Ochotnicza Straż Pożarna Dobrodzień przy pomocy kolegów po fachu z Szemrowic, Główczyc, Skrzydłowic i Łagiewnik Wielkich oraz policjantów.

Michał Krzyminski

Podziel się