Róże Olesna 2015

Róże Olesna 2015

W niedzielę 26 lipca, podczas Dni Olesna wręczono Róże Olesna, czyli najbardziej prestiżowe oleskie nagrody. Przedstawiamy sylwetki tegorocznych nagrodzonych.

lek. med. Andrzej Proszewski

Urodzony w Wieluniu, z Olesnem związany od 40 lat. Lekarzem rodzinny jest od 43 lat, a Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej prowadzi od lat 15. Swoją działalność w ramach NZOZ rozpoczął tworząc poradnię lekarza rodzinnego dla dorosłych i dwie poradnie specjalistyczne.

Przełamując nieufność społeczną do niepublicznej służby zdrowia, rozwijał działalność tworząc kolejne poradnie specjalistyczne, które według jego lekarskiego doświadczenia, uzupełniały potrzeby zdrowotne społeczeństwa gminy. Misją jego było i jest nadal, stworzenie i funkcjonowanie sprawnego ośrodka w ramach bezpłatnej służby zdrowia.

W dniu dzisiejszym zakres działalności NZOZ-u obejmuje poradnie lekarza rodzinnego dla dorosłych i dzieci oraz 9 poradni specjalistycznych, które uzupełniane są opieką pielęgniarek i położnych środowiskowych oraz pielęgniarską opieką długoterminową w domu pacjenta.

Zatrudnia 65 osób, a jeśli uda mu się pozyskać do współpracy kolejnych lekarzy, planuje otworzyć nowe poradnie specjalistyczne. Jak podkreśla, sprawne funkcjonowanie działalności zawdzięcza właśnie swojej wspaniałej załodze.

Henryk Mrozek

Jest właścicielem jednej z niewielu firm rodzinnych, która kompleksowo wykonuje roboty budowalne związane z budową, przebudową dróg krajowych, wojewódzkich, powiatowych, gminnych oraz budową obiektów inżynieryjnych.

Przez ostatnich kilka lat firma powiększyła zatrudnienie o ponad 50%, systematycznie unowocześnia park maszynowy.

Siłą firmy jest przede wszystkim zgrany, profesjonalny zespół: kadra menadżerska z wieloletnim doświadczeniem, kadra kierowników robót i majstrów budowlanych.

Współpracuje z największymi hurtowniami materiałów budowlanych w regionie oraz producentami wyrobów budowlanych w Polsce i za granicą.

Swoje budowy realizuje głównie w województwach: opolskim, śląskim, dolnośląskim i łódzkim.

Jest pierwszą firmą, która zainwestowała w KSSE w Oleśnie, dążąc do zwiększenia jeszcze bardziej jakości wykonywanych usług.
Zawsze zaangażowany, wspierający wiele ważnych wydarzeń w życiu miasta. Bezinteresowny, działa charytatywnie pomagając potrzebującym. Wspiera również kulturę i sport. Zawsze można na nim polegać.

dr Korneliusz Wiatr

Rodowity oleśnianin. Kompozytor, aranżer, dyrygent, pianista, jednym słowem – człowiek orkiestra. Absolwent kompozycji i aranżacji w klasie prof. Andrzeja Zubka na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach.

Wykładowca w Instytucie Muzyki Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie, dyrektor Młodzieżowego Studium Muzyki Rozrywkowej w Oleśnie, nauczyciel w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Oleśnie.

Założyciel młodzieżowego big-bandu, z którym koncertuje nieprzerwanie od 2001 r. zarówno w kraju jak i za granicą.

Jako lider Wind Bandu i pianista występował wspólnie z takimi artystami jak: Jan Ptaszyn Wróblewski, Henryk Miśkiewicz, Marek Napiórkowski, Włodek Pawlik Trio, Eric Marienthal i wieloma innymi.

Stworzył szereg kompozycji i aranżacji, m.in. musical Jaś i Małgosia, spektakl muzyczny Betlejemska Dobranocka, Fryderyk czy Wieczór 3 Króli.

Organizator, współorganizator, kierownik artystyczny cyklicznych imprez: Festiwalu Jazzobranie, Koncertu Gorących Serc, Festiwalu Muzykujących Przedszkolaków, Koncertu kolęd i pastorałek, warsztatów metodycznych.

Nagrodzony m.in. przez dyrektora Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie za szczególny wkład w rozwój edukacji artystycznej w Polsce, Człowiek Roku 2015 r. Powiatu Oleskiego.

Przez burmistrza Olesna nagrodzony medalem Zasłużony dla Ziemi Oleskiej.

Podziel się