Nietrzeźwy uderzył w przyczepę i zasnął

Nietrzeźwy uderzył w przyczepę i zasnął

Policjanci oleskiej drogówki zostali wezwani do zdarzenia drogowego w miejscowości Wichrów. Kierujący samochodem terenowym 53-latek najechał na zaparkowaną przyczepę. Mężczyzna miał w organizmie blisko 3,5 promila alkoholu.

W piątek 31 lipca tuż po godz. 10.00 w miejscowości Wichrów doszło do zdarzenia drogowego. Przybyli na miejsce funkcjonariusze ruchu drogowego zastali w rozbitym pojeździe śpiącego za kierownicą mężczyznę. Według wstępnych ustaleń obsługujących to zdarzenie policjantów, kierujący suzuki 53-letni mieszkaniec powiatu oleskiego najechał na tył zaparkowanej częściowo na poboczu przyczepy ciągnikowej.

Podczas wykonywania czynności policjanci wyczuli od kierującego samochodem woń alkoholu. Badanie alko sensorem potwierdziło, że kierujący miał w organizmie blisko 3,5 promila alkoholu. Jak ustalono również pasażer był nietrzeźwy. 50-latek miał w organizmie ponad 1,5 promila. Kierowca i pasażer nie doznali żadnych obrażeń ciała.

Sprawa zostanie skierowana do sądu. Kierującemu pojazdem 53 -latkowi oprócz utraty prawa jazdy, wysokiej grzywny, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

*- Informacja i zdjęcia: KPP Olesno.

Podziel się