Zapowiedź imprezowo-sportowego weekendu (8-9 sierpnia)

Zapowiedź imprezowo-sportowego weekendu (8-9 sierpnia)

Cykl “Zapowiedzi sportowego weekendu” przekształcamy na okres wakacyjny w cykl “Zapowiedzi imprezowo-sportowego weekendu”. Okres wakacji to bowiem czas odpoczynku, ale również wielu festynów, imprez integracyjnych, dni miast i wiosek, a w późniejszym terminie również dożynek.

Chcemy, by nasi czytelnicy byli na bieżąco z kalendarzem imprez i przed wyjściem z domu mieli szeroki wachlarz możliwości spędzania wolnego czasu. Zachęcamy, więc wszystkich organizatorów imprez wszelakich do kontaktu z nami poprzez adres e-mail: redakcja@ool24.pl

W drogę!


Magnum Club Wachów

11828742_914148468621911_4213490099655028783_n

11822855_913479178688840_7860736981378865694_n

Piłka nożna

IV liga, 1 kolejka

MKS Pogoń Prudnik – OKS Olesno

Postanowiliśmy napisać kilka słów o inauguracji IV Ligi, bowiem wielu na nią czeka z wytęsknieniem, mimo że OKS sezon rozpocznie na wyjeździe.

Tak, to już w ten weekend! Bardziej wyczekiwany moment niż kolejna edycja „Mam Talent” w TVN. Mowa oczywiście o rozpoczynającym się sezonie IV Ligi dla OKS-u Olesno w sobotę 8 sierpnia. Kapela, jaką zebrał robi wrażenie, miejmy tylko nadzieję, że jej członkowie nie będą grać na cymbałkach…

Na początek MKS Pogoń Prudnik, czyli perspektywa dwóch godzin w autobusie i około 100 kilometrów drogi. Czego się nie robi, żeby zagrać 90 minut w piłkę nożną.

Oleskich kibiców na pewno ciekawi skład w jakim wyjdzie OKS. Słusznie, bowiem jest w czym wybierać. Klub w przerwie wzmocnili  Wojciech Hober (wcześniej MKS Kluczbork), który już strzela jak na zamówienie. Ponadto Patrick RiemannKrzysztof Meryk, Adrian Brzenska (wszyscy wcześniej Małapanew Ozimek), Michał Bienias (wcześniej Swornica Czarnowąsy) i Dawid Sładek (Juniorzy MKS-u Kuczbork). Po kontuzji powoli wracają Bartosz Kowalczyk i Dariusz Rozik. Oleśnian opuścił Byku, czyli Tomasz Kożuchowski, który teraz będzie reprezentował namysłowski Start oraz Tomasz Czechowicz, który wraca do LZS-u Rudniki.

Patrząc na nazwiska, można śmiało stwierdzić, że OKS jest jednym z głównych kandydatów do walki o mistrza IV Ligi. Nazwiska jednak nie grają, ale wygląda na to, że w Oleśnie wszystko idzie w dobrą stronę. IV liga będzie ciekawa w sezonie 2105/2016.  Jest kilka ekip, które mierzą bardzo wysoko, więc można spodziewać się sporej dawki emocji.

Grzegorz Krawczyk już pokazał, że wie jak stworzyć drużynę, która funkcjonuje jak powinna. W zeszłym sezonie typowo antyfutbolowo, ale skutecznie, bo tego wymagała sytuacja. Tym razem ma pole do popisu, a styl w końcu można przemianować na bardziej ofensywny.

Prudniczanie różnie radzili sobie w sparingach, ale tu nie ma słabych drużyn. Jak potoczy się mecz w Prudniku przeczytacie oczywiście na OOL24.PL.

Sparingi wszystkie wygrane, kadra piekielnie mocna, oczekiwania wysokie. To musi być sezon OKS-u Olesno! Czas na powolny marsz do wiktorii.


 Grand Prix Gorzowa Śląskiego w siatkówce plażowej – turniej finałowy

2015 siatkówka plażowa

Podziel się