LZS Uszyce “awansował” do A klasy!

LZS Uszyce “awansował” do A klasy!

– Sprawiedliwości stało się zadość i ostatecznie utrzymaliśmy się w A klasie – mówi Krzysztof Styglic, prezes LZS-u Uszyce. – Interweniowaliśmy w tej sprawie w Opolskim Związku Piłki Nożnej, bo czuliśmy się pokrzywdzeni. Byliśmy osobiście, jak i również wystosowaliśmy odpowiednie pismo. Informacja o pozostaniu w A klasie bardzo nas ucieszyła.

Cieszyć jest się z czego. Przypomnijmy, że LZS Uszyce na koniec sezonu 2014/2015 w klasie A zajął 10 miejsce, które gwarantowało utrzymanie. Wywalczył je w ostatnim meczu rundy jesiennej i na dodatek w derbach z Prosną Zdziechowice wygranym 3-1. Z powodu wycofania się LZS-u Swornicy Czarnowąsy z III Ligi, LZS Uszyce został zepchnięty do B klasy. Po szczegóły zapraszamy tutaj: Powiat oleski stanie się piłkarską pustynią.

LZS Uszyce miał tak naprawdę wiele szczęścia, bowiem gdyby nie fuzja LZS-u Agroplon Głuszyna z LZS-em Rybna, zagrałby w oleskiej klasie B. Oto oficjalny komunikat OZPN-u z dnia 6 sierpnia:

1) Wydział Gier informuje, iż w dniu 04.08.2015 r. odbył się Zarząd OZPN na którym zostały zatwierdzone łączenia (fuzje) klubów w związku z czym drużyny z niższych klas rozgrywkowych przejęły miejsca w wyższej lidze kosztem drużyn rezygnujących.
Z uwagi na powyższe, korekcie uległ podział drużyn w kilku grupach Klasy „A” oraz skład drużyn w grupie I – Klasy Okręgowej co przedstawiamy w poniższych załącznikach.

Informacja dot. ww. zmian:

a) LZS Agroplon Głuszyna w wyniku fuzji zastąpi w Klasie Okręgowej, grupa I klub – LZS Rybna.

b) W wyniku powyższej fuzji miejsce w Klasie „A” zachował najwyżej sklasyfikowany spadkowicz – LZS Uszyce.

LZS Uszyce to jedna z nielicznych drużyn, która swoją kadrę opiera tylko na zawodnikach pochodzących z Uszyc. Do następnego sezonu już zaczęli się przygotowywać, ale nie stawiają przed sobą wygórowanych aspiracji.

– Chcemy być średniakiem w A klasie. Zdajemy sobie sprawę, że póki co na więcej nas nie stać, ale powalczymy o jak najlepsze miejsce – kończy Krzysztof Styglic.

Fuzja Agroplon-u ma też wielkie znaczenie dla LZS-u Rudniki, któremu ubył najpoważniejszy konkurent do walki o awans. Rudniczanie są w stanie powalczyć o mistrza klasy A, ale wszystko zweryfikuje liga.

Michał Krzyminski

Podziel się