• Home »
  • Sport »
  • Zimny prysznic dla piłkarzy OKS-u. Przegrali 0-2 w Prudniku

Zimny prysznic dla piłkarzy OKS-u. Przegrali 0-2 w Prudniku

Oleśnianie zaliczyli nieudaną inaugurację IV Ligi przegrywając w Prudniku z tamtejszą Pogonią 0-2. Wynik można śmiało nazwać niespodzianką, choć z gry wygrana należała się gospodarzom.

– Sport uczy pokory – mówi Grzegorz Krawczyk, trener OKS-u Olesno. – Mając zawodników, którzy mają doświadczenie w wyższych ligach nie oznacza, że będziemy wygrywać. Gdzieś tam balon był za mocno napompowany i po prostu pękł.

Pękł, a huk poniesie się daleko. W pierwszej jedenastce znalazły się wszystkie nowe nabytki OKS-u, a mimo to oleśnianie nie przywieźli punktów do Olesna. Linia pomocy wyglądała następująco: Wojciech Hober, Krzysztof Meryk, Patrick Riemann, Adrian Brzenska i mocno ofensywny Michał Bienias.

O ile w pierwszej połowie mecz był wyrównany, tak w drugiej odsłonie prudniczanie mieli więcej z gry. W 70. minucie jeden z zawodników Pogoni oddał strzał życia, po którym padła bramka. Dziesięć minut później kolejne trafienie, które ustaliło wynik.

– Musimy wyciągnąć wnioski z tej porażki. W pewnym momencie poczuliśmy się zbyt pewnie i myśleliśmy chyba, że mecz sam się wygra – dodaje szkoleniowiec. – Trzeba się szybko otrząsnąć i w kolejnym meczu odkupić winy.

Nie będzie o to łatwo, bowiem tu nie ma słabych drużyn. Ten mecz pokazuje tylko, że sport jest nieprzewidywalny. Liczy się jednak efekt końcowy, który ciągle jest na horyzoncie. Może przyda się OKS-owi zimny, prudnicki prysznic, by w kolejnych spotkaniach pokazać, że był to tyko wypadek przy pracy?

A kolejnym przeciwnikiem LZS Kup, beniaminek IV Ligi, który uległ w pierwszej kolejce Chemikowi 0-3. Mecz odbędzie się w sobotę 15 sierpnia w Oleśnie o godzinie 17.00