10 dni z kulturą indiańską oleskich harcerzy

10 dni z kulturą indiańską oleskich harcerzy

“Lato w Tipi” – taką nazwę nosił obóz harcerski, na którym przebywali oleśnianie od 14 do 24 lipca na terenie Ośrodka Harcerskiego ZHP Kokotek.

– Starsi i młodsi uczyli się podstaw kultury indiańskiej, czyli ubioru i makijażu indiańskiego, ubioru poprzez sztuki walk, samoobronę, zajęcia z EJS z Olesna – mówi Olga Spychała, zastępca komendanta Szczepu Feniks w Oleśnie. – Było również wiele gier terenowych, jak polowanie na bizona czy poszukiwania pióropusza Wodza.

Młodsza część, czyli zuchy cały ranek planowały atak na wioskę harcerską w celu porwania wodza. Obmyślali taktykę, podejście i ubiór tak, aby nikt ich nie zauważył. Akcja się udała, ponieważ wódz bez większego problemu został złapany i przeniesiony do wioski zuchowej, gdzie po odtańczeniu zwycięskiego tańca udali się wraz z z nim na kolację, po której zażarcie walczyli, za co by go oddać.

– Po wielu propozycjach padło na podwieczorki – relacjonuje Olga Spychała. – Nadawaliśmy sobie indiańskie imiona, zbieraliśmy pióra za grzeczność, robiliśmy łapacze snów i i uczyliśmy się pierwszej pomocy. Oczywiście nie obeszło się bez ślubów kolonijno-obozowych, spotkania z policjantem, basenu i odwiedziń rodziców. Braliśmy też udział w Coco Festiwal, w którym oleskie zuchy wygrały piosenką “Stokrotka”. Robiliśmy też łuki i strzały oraz własne konie do walki plemion.

W ostatni wieczór druh Tomasz Garus i druhna Zuzanna Szarzewicz otrzymali krzyż harcerski. Emilia Garus i Emilia Karkos złożyły obietnice zuchową. Druh Jakub Kołodziej i druhny Ola Garus oraz Wiktoria Jakubowicz zostały przybocznymi w drużynie harcerskiej. Zuszki przywitały nową drużynową Annę Górską.

Paulina Parkitna i Olga Spychała otrzymały Wędrowniczą Wartę.

Podziel się