Od 12 lat malują innym świat

Od 12 lat malują innym świat

To już dwunasta edycja akcji “Pomaluj świat”! 50 wolontariuszy z Olesna i okolic całkowicie społecznie remontuje mieszkania ubogim, głównie rodzinom wielodzietnym lub matkom samotnie wychowującym dzieci, których nie stać na samodzielne wyremontowanie lokum.

Początki akcji sięgają 2003 roku i remontu oddziału dziecięcego w oleskim szpitalu, który w sumie remontowany był przez grupę dwukrotnie. Wolontariusze remontowali również między innymi szkołę w Bzinicy Nowej.

– W ciągu tych dwunastu lat sytuacje były bardzo różne – mówi Wojciech Kochel, jeden z organizatorów akcji. – Czasem było to planowane, a czasem spontaniczne i niemal z dnia na dzień jak na przykład remont spalonej części domu w Radłowie albo remont mieszkania po wybuchu butli gazowych w Oleśnie kilka lat temu.

W tym roku 50-osobowa ekipa remontuje dwa mieszkania w dniach od 10 sierpnia do 21 sierpnia. Jedno w Oleśnie, w którym mieszka rodzina z szóstką dzieci i jedno w Wojciechowie, gdzie dokańczany jest remont z poprzedniego roku, ponieważ wtedy potrzeby przerosły możliwości. W tym roku po raz pierwszy będzie również remontowane mieszkanie w Praszce.

– Dołączyć do akcji można w każdej chwili – mówi Wojciech Kochel. – Pracujemy od rana do wieczora codziennie i zawsze się coś znajdzie do roboty. Niektórzy pracują całymi dniami, inni “zmianowo” lub przychodzą po pracy. Pracują ludzie w różnym wieku. Można też wesprzeć działania materialnie. Są różne potrzeby jak zakup lub użyczenie drzwi, okna, mebli. Remontujemy wszystko według potrzeb, od podłóg po sufity, łącznie z wymianą okien, ociepleniem budynku, wentylacją, wszystko zależnie od potrzeb w danym mieszkaniu.

Inicjatywa została zapoczątkowana lata temu przez Kościół Zielonoświątkowy, ale organizatorzy chcą, by akcja “Pomaluj Świat” była marką samą w sobie, w którą będą włączali się różni ludzie, organizacje i firmy.

Wolontariuszem może być każdy.

Osoby zainteresowane wsparciem materialnym i pomocą w remontach proszone są o kontakt telefoniczny 796 519 831 lub 601 413 013.

Więcej informacji o akcji, zdjęć i filmów można zobaczyć tutaj:

 http://pomalujswiat.pl/

I tutaj:

https://www.facebook.com/AkcjaPomalujSwiat?fref=ts

Damian Pietruska

Podziel się