Zapowiedź imprezowo-sportowego weekendu (22-23 sierpnia)

Zapowiedź imprezowo-sportowego weekendu (22-23 sierpnia)

Cykl “Zapowiedzi sportowego weekendu” przekształcamy na okres wakacyjny w cykl “Zapowiedzi imprezowo-sportowego weekendu”. Okres wakacji to bowiem czas odpoczynku, ale również wielu festynów, imprez integracyjnych, dni miast i wiosek, a w późniejszym terminie również dożynek.

Chcemy, by nasi czytelnicy byli na bieżąco z kalendarzem imprez i przed wyjściem z domu mieli szeroki wachlarz możliwości spędzania wolnego czasu. Zachęcamy, więc wszystkich organizatorów imprez wszelakich do kontaktu z nami poprzez adres e-mail: redakcja@ool24.pl

W drogę!


Dożynki gminne – Lachowskie

Od gminy Praszka rozpoczynamy sezon dożynkowy. To wydarzenie, którego nie trzeba reklamować.

11693999_955440281165275_3522891297227588142_n


Gambit – Kino Plenerowe Olesno

GAMBIT


Magnum Club Wachów

11870903_920026564700768_8720917401114160033_n11889513_920319861338105_2281435854721300502_n


Sport

W zapowiedziach imprezowo-sportowego weekendu opisujemy wydarzenia, które odbywają się na terenie powiatu oleskiego. Nie opisujemy, więc meczów z udziałem “naszych” drużyn, które grają na wyjeździe, poza naszym powiatem.

Piłka nożna

IV liga, 4 kolejka

OKS Olesno – LZS Starowice

Sobota, 22.08.2015, godz. 17.00

oks

To nie będzie łatwy mecz, a właściwie dwumecz z drużyną ze Starowic. Oba zespoły po meczu ligowym zmierzą się ponownie w środę w Pucharze Polski, tym razem w Starowicach.

Łatwo nie będzie, bowiem beniaminek od początku pozytywnie zaskoczył w IV lidze. Zaczął od wysokiego zwycięstwa 4-0 w Namysłowie, później zaliczył porażkę 0-1 na wyjeździe z Olimpią Lewin Brzeski, a ostatnio wygrał u siebie z Chemikiem Kędzierzyn-Koźle aż 4-0.

Bilans bramek 8:1.

W Oleśnie po nie najlepszym początku bojowe nastroje opadły, a zespół, który miał szturmem wziąć ligę, z pewnymi obawami podchodzi do spotkania z beniaminkiem. Jest jednak druga strona medalu. Dotychczas OKS mimo dwóch porażek w żadnym meczu nie był drużyną gorszą, a w każdym prowadził grę. Zespół ma olbrzymi potencjał, czas powinien działać na jego korzyść, a trener Grzegorz Krawczyk cały czas szuka optymalnych rozwiązań.

Oleski zespół w ostatniej kolejce przełamał się, nie bez kłopotów, ale zdobył pierwszy komplet punktów i coś nam mówi, że wiatr będzie już piłkarzom OKS-u wiał tylko w plecy.

To za silny kadrowo zespół, żeby trzeba było się o niego martwić.

*- Jak widać na powyższej grafice, dochód z meczu zostanie przekazany na pomoc Patrykowi Micerowi, który walczy o powrót do zdrowia po ciężkim wypadku. Nam pozostaje przyklasnąć takim akcjom i tym bardziej zaprosić jak największą liczbę kibiców na mecz. Warto!


A klasa grupa 1, 1 kolejka

LZS Uszyce – Piast Gorzów Śląski

Wtorek, 25.08.2015, godz. 18.00

Ze wszystkich A-klasowych spotkań tylko jedno odbędzie się w powiecie oleskim, ale za to czekają nas (wyjątkowo we wtorek) derby gminy Gorzów Śląski.

Dużo się działo w Uszycach podczas przerwy między rozgrywkami. Panowała huśtawka nastrojów. Najpierw zespół hucznie świętował dzielnie wywalczone utrzymanie w A klasie, później był wściekły, bowiem dowiedział się, że zespół z powodu przetasowań w wyższych ligach jednak spada do B klasy, a na koniec z powodu nieco innych przetasowań dowiedział się, że jednak ich miejsce jest w A klasie.

Jak zespół przygotowywał się do sezonu w obliczu tak skrajnie różnych informacji? Gdzie właściwie jest ich miejsce pod względem sportowym? Przekonamy się już niedługo, po kilku kolejkach A-klasowych pojedynków.

W Gorzowie Śląskim nastąpiła era nowych, kobiecych rządów. Prezesem Piasta Gorzów Śląski została bowiem Joanna Trocha, co w lokalnym środowisku piłkarskim jest rzeczą rzadko spotykaną. W Polsce powoli następują rządy kobiet, o miejsce na stanowisku premiera, najprawdopodobniej powalczą dwie kobiety, więc z drugiej strony takie nominacje nas nie dziwią.

Pani Joannie życzymy powodzenia na prezesowskim fotelu oraz żeby dodała szczęścia swojej drużynie, która otrzaskała się w A-klasowych bojach i może w tym sezonie nieźle namieszać.


B klasa, 1 kolejka

Motor Praszka – LZS Wojciechów

Sobota, 22.08.2015, godz. 17.00

W Motorze zmiany. Nowym prezesem został Andrzej Mazurek, wieloletni działacz na różnych piłkarskich frontach z bogatym doświadczeniem, a w skład nowego zarządu weszli również Michał Werner, Zbigniew Olszański, Marek Krzemiński i Mirosław Kowalczyk.

Obiektywnie trzeba przyznać, że klub z tak dużej miejscowości, z takim zapleczem i taką historią nie powinien grać w najniższej lidze rozgrywkowej. Powiatu oleskiego nie stać na to, żeby tak utytułowane kluby grywały w B klasie.

Jednak samą historią i marką meczów się nie wygrywa, a pod względem sportowym od kilku lat w Praszce susza. Teoretycznie, gdyby ściągnąć do Motoru wszystkich obecnych wychowanków, powinna się złożyć ekipa przynajmniej na klasę okręgową.

To jednak tylko pobożne życzenia, a obecnie jesteśmy przecież w B klasie, nie zaklinajmy więc rzeczywistości.

Pozostałe B-klasowe drużyny cieszą się na powrót Motoru do B klasy, bowiem ten dysponuje jednym z najlepszych boisk w lidze. Dla każdego piłkarza, nawet tego z B klasy, gra na dobrej murawie, to już połowa przyjemności.

Formę Motoru sprawdzi LZS Wojciechów, który od kilku sezonów, od czasu reaktywacji klubu rośnie w siłę. Doszły nas słuchy, że zespół wcześnie zaczął przygotowania, systematycznie trenuje, więc pot wylany na treningach musi przynieść w końcu oczekiwane owoce.


LZS Wichrów – LZS Radłów

Niedziela, 23.08.2015, godz. 13.00

Derby gminy Radłów i jednocześnie zespołów, które w poprzednim sezonie zaprezentowały się w lidze… przeciętnie. LZS Wichrów zakończył sezon na dziesiątym miejscu, a LZS Radłów na dwunastym.

Jak będzie w tym sezonie?


LZS Radawie – Stobrawa Wachowice

Niedziela, 23.08.2015, godz. 17.00

Zespół z Radawia będzie w tym sezonie z pewnością jednym z kilku faworytów do awansu. W poprzednim sezonie było blisko, co może pomóc, ale może również zaszkodzić w obecnym.

Stobrawa Wachowice z kolei w poprzednim sezonie niczym nie przypominała dawnej drużyny, która z przytupem awansowała do A klasy. Ósme miejsce, środek tabeli, przeciętność, choć stać ją pewnie jeszcze na wiele.


LZS Zębowice – LZS Borki Wielkie

Niedziela, 23.08.2015, godz. 17.00

Jedno z najciekawszych spotkań, bowiem wszyscy zastanawiają się, co pokażę LZS Zębowice, powracający po latach na piłkarską mapę Polski. Wiemy, że nie jest łatwo na nowo zbudować klub od podstaw, a przede wszystkim stworzyć silną drużynę. Na to często potrzeba kilku lat.

LZS Zębowice największą niewiadomą ligi. Pierwszy testerem będzie LZS Borki Wielkie, gdzie doszło do zmiany na stanowisku trenera. Mateusza Jeziorowskiego, zastąpił Krzysztof Meryk, kolega z drużyny, czyli OKS-u Olesno, gdzie występują jako zawodnicy. Ten ostatni mimo młodego wieku, ma spore piłkarskie doświadczenie, podpatrywał pracę kilku szkoleniowców i zobaczymy jak przełoży to na własny warsztat.


Prosna Zdziechowice – LKS Przemość

Niedziela, 23.08.2015, godz. 17.00

Pojedynek trzeciej drużyny poprzedniego sezonu (LKS Przedmość) ze spadkowiczem z A klasy (Prosna). To musi być spotkanie na wysokim poziomie, kto wie, być może dwóch faworytów do awansu.


LZS Żytniów – LZS Bugaj Nowy

Niedziela, 23.08.2015, godz. 17.00

LZS Bugaj Nowy to naszym zdaniem kolejny z kandydatów do awansu. Wiele nie brakowało w poprzednim sezonie, aby wywalczyć utrzymanie w A klasie. W B klasie powinien być naprawdę mocny.

Pojedynek z LZS-em Żytniów zapowiada się ciekawie, bowiem zespół z Żytniowa to solidna, B-klasowa marka.


Budowlani Strojec – Albor Borki Małe

Niedziela, 23.08.2015, godz. 17.00

Obstawiamy zwycięstwo gospodarzy, których w przerwie między rozgrywkami objął znany na lokalnym, piłkarskim rynku Łukasz Cieśla. Albor Borki Małe prawdopodobnie będzie trzymał podobny poziom do poprzednich sezonów.


Damian Pietruska

Podziel się