Wyścig po 30 tysięcy rozpoczęty

Wszystkie nasze drużyny wygrały mecze w 1/32 Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim Pucharu Polski. OKS Olesno wygrał u siebie z LZS-em Starowice 4-2 (IV liga), Start Dobrodzień pokonał u siebie TS Chemik Kędzierzyn-Koźle 2-0 (IV liga), a LZS Rudniki również u siebie pokonał LKS Skalnik Gracze 2-1 (IV liga)

Za I miejsce na szczeblu wojewódzkim OZPN drużyna otrzymuje 30 tysięcy złotych, puchar, medale dla zawodników i awansuje do rozgrywek szczebla centralnego PZPN, gdzie można spotkać już naprawdę ciekawe marki.

Za II miejsce drużyna otrzymuje puchar, srebrne medale dla zawodników oraz nagrodę finansową w wysokości 3 tysięcy złotych.

Aby wygrać na szczeblu wojewódzkim trzeba pokonać w sumie 6 przeciwników, a w grze biorą udział zespoły z III ligi (Odra Opole, LZS Piotrówka, Ruch Zdzieszowice), IV ligi, klasy okręgowej oraz 6 zwycięzców szczebla terytorialnego. Zwycięzcą szczebla terytorialnego regionu 2 (drużyny z powiatu oleskiego i kluczborskiego A i B klasy) jest LZS Rudniki, który kontynuuje przygodę z Pucharem Polski. Za zwycięstwo na szczeblu terytorialnym zespół z Rudnik otrzymał nagrodę finansową w wysokości 1 000 złotych.

Na rok 2015 zaplanowane są trzy rundy, a ćwierćfinały, półfinały i finał odbędą się wiosną przyszłego roku.

Teoretycznie w pierwszej fazie najłatwiejszą przeprawę miał OKS Olesno, który podejmował rywala z równorzędnej ligi, czyli LZS Starowice. Z tym zespołem OKS zmierzył się trzy dni wcześniej w rozgrywkach ligowych, gdzie w Oleśnie w dramatycznych okolicznościach zremisował 1-1 (mecz opisujemy tutaj:http://ool24.pl/2015/08/23/zagrali-patryka-fatalnie-zremisowali/ )

W środę 26 sierpnia nie było już jednak żadnych wątpliwości. OKS szybko wyszedł na prowadzenie po pięknym golu Michała Bieniasa z rzutu wolnego z okolic 16 metra.

IMG_7584

Goście odpowiedzieli pięć minut przed przerwą, kiedy Bartłomiej Semik „wkręcił” oleskich obrońców w polu karnym i technicznym strzałem pokonał Dawida Sładka.

OKS zdążył do przerwy strzelić dwa gole (Sebastiana Jainty i Thomasa Skowronek), dlatego schodził do szatni z wynikiem 3-1.

W 52. minucie wprowadzony na boisko w drugiej połowie Kamil Jasina podwyższył na 4-1 po indywidualnej akcji Sebastiana Jainty. Mecz wydawał się rozstrzygnięty, ale wróciły sobotnie demony, bowiem OKS ponownie (tak jak w sobotnim meczu obu drużyn) stracił bramkę z rzutu wolnego w doliczonym czasie gry z podobnej odległości, tylko tym razem z lewej strony.

1/32 Pucharu Polski

Środa, 26.08.2015

OKS Olesno – LZS Starowice 4-2 (3-1)

1-0 Michał Bienias – 19., 1-1 Bartłomiej Semik – 40., 2-1 Sebastian Jainta – 42., 3-1 Thomas Skowronek – 45., 4-1 Kamil Jasina – 52., 4-2 Paweł Olenkiewicz – 90.

OKS: Dawid Sładek – Wojciech Górski (żk, 46. Wojciech Hober), Andrzej Krzyminski, Arkadiusz Świerc (46. Mateusz Pawelec), Tomasz Kubacki (żk) – Sebastian Jainta, Patrick Riemann (60. Grzegorz Pietrzak), Mateusz Jeziorowski, Thomas Skowronek, Krzysztof Meryk – Michał Bienias (46. Kamil Jasina). Trener Grzegorz Krawczyk.

Największe sukcesy w Pucharze Polski 2016-2017 odnosi dotychczas LZS Rudniki. Zespół w tej edycji pokonał już (na szczeblu terytorialnym) LZS Bugaj Nowy (walkower 3-0), Albor Borki Małe 7-1, Budowlanych Strojec 3-1, LZS Ligota Oleska 3-2, LZS Gronowice 1-0 i na szczeblu wojewódzkim dołożył do rozkładu, faworyzowany, grający dwie ligi wyżej, IV-ligowy Skalnik Gracze 2-1. Skalnik Gracze w poprzednim sezonie występował w III lidze.

Rudniczanie pierwszą bramkę zdobyli w 56. minucie po stałym fragmencie gry autorstwa Mariusza Trawińskiego. Drugą dołożył Tomasz Jasiński, grający trener, który podwyższył w 81. minucie.

Goście zdołali odpowiedzieć jednym trafieniem w doliczonym czasie gry.

LZS Rudniki – Skalnik Gracze 2-1 (0-0)

1-0 Mariusz Trawiński – 56., 2-0 Tomasz Jasiński 81., – 2-1 Bartosz Sierakowski – 90.

LZS Rudniki: Michał Kubat – Tomasz Czechowicz (żk), Tomasz Dorota, Tomasz Jasiński (88. Kamil Zaręba), Jakub Kołodziej (55.Grzegorz Zaręba), Mateusz Kwas (84. Damian Tasarz), Przemysław Pawelec (żk), Cezary Pinkosz, Arkadiusz Przybyła (70. Przemysław Toborek), Mariusz Trawiński (żk), Kamil Więdłocha. Trener Tomasz Jasiński.

Start Dobrodzień wyeliminował kolejnego IV-ligowca, TS Chemika Kędzierzyn-Koźle 2-0.

Bramki strzelali w 28. minucie Rafał Degener po asyście Piotra Haberli i w 88. minucie Krzysztof Otrzonsek po asyście Dustina Jerominka.

Start Dobrodzień w akcji eliminacji faworyta oglądało 50 widzów.

Start Dobrodzień – TS Chemik Kędzierzyn-Koźle 2-0 (1-0)

1-0 Rafał Degener – 28., 2-0 Krzysztof Otrzonsek – 88.

Start: Sandecki – D.Kudełko, S.Grzesik, Macherzyński, Jerominek – Haberla, Degener (61. Biela), Dodat (77. W.Grzesik), Karnydał, Ziaja (72. Otrzonsek) – Kwolek. Trener Marcin Bryś (w zastępstwie Piotr Haberla).

W kolejnej fazie OKS Olesno zagra ze Stalą Brzeg (obecnym liderem IV ligi), a LZS Rudniki i Start Dobrodzień trafili na… siebie. Mecz odbędzie się w Rudnikach w środę 9 września. Derbowy mecz powiatu oleskiego będzie miał kilka podtekstów. Trenerem Start-u jest Marcin Bryś, który prowadził LZS Rudniki w poprzednim sezonie. Obie drużyny grają w A klasie, są w innych grupach, dlatego Puchar Polski będzie doskonałą okazją na sprawdzenie umiejętności i przeprowadzenie ciekawego pojedynku.