Zajęcia z witrażu i dogoterapii w ŚDS w Sowczycach

Zajęcia z witrażu i dogoterapii w ŚDS w Sowczycach

W poniedziałek 24 sierpnia w Środowiskowym Domu Samopomocy w Sowczycach odbyło się całodniowe spotkanie podsumowujące Projekt Funduszu Inicjatyw Obywatelskich pod tytułem: “Kreatywne i twórcze przygody z przyrodą”, w ramach którego odbywały się zajęcia z witrażu oraz zajęcia z dogoterapii.

Podczas spotkania można było zobaczyć wystawę wykonanych podczas warsztatów prac oraz pokazowe zajęcia z psem. Odbyło się również uroczyste rozdanie dyplomów wszystkim uczestnikom zajęć.

W projekcie wzięło udział 35 uczestników. Były to osoby niepełnosprawne z terenu powiatu oleskiego. Odbyło się 7 spotkań po 3 godziny zajęć warsztatowych z witrażu metodą Tiffaniego, łącznie 21 godzin zajęć oraz 7 spotkań po 3 godziny zajęć z dogoterapii, łącznie 21 godzin.

– Podopieczni sprawnie opanowali techniki witrażu, zajęcia dały im wiele satysfakcji, pomogły opanować nowe umiejętności, podnieść poczucie własnej wartości, wszyscy poczuli się prawdziwymi artystami – mówi Katarzyna Balcerzak, dyrektor ŚDS w Sowczycach. – Zajęcia z dogoterapii były bardzo edukujące, traktowały o tym jak postępować z psem, co możemy z nim robić, a czego nie. Uczyły, że psy są ciepłe i przyjacielskie, uczyły jednak również zdrowego dystansu do zwierząt. Podopieczni świetnie relaksowali się podczas zajęć z dogoterapii, uczyli się współpracy, oraz zdrowej rywalizacji.

*- Informacja i zdjęcia: ŚDS Sowczyce.

Podziel się