Zapowiedź imprezowo-sportowego weekendu (29-30 sierpnia)

Zapowiedź imprezowo-sportowego weekendu (29-30 sierpnia)

Cykl “Zapowiedzi sportowego weekendu” przekształcamy na okres wakacyjny w cykl “Zapowiedzi imprezowo-sportowego weekendu”. Okres wakacji to bowiem czas odpoczynku, ale również wielu festynów, imprez integracyjnych, dni miast i wiosek, a w późniejszym terminie również dożynek.

Chcemy, by nasi czytelnicy byli na bieżąco z kalendarzem imprez i przed wyjściem z domu mieli szeroki wachlarz możliwości spędzania wolnego czasu. Zachęcamy, więc wszystkich organizatorów imprez wszelakich do kontaktu z nami poprzez adres e-mail: redakcja@ool24.pl

W drogę!


 Dożynki gminne w Rudnikach

plakat dozynki 2015


Dożynki Gminne Radłów/Wolęcin

dozynkiradlow


Dożynki gminne w Główczycach

glowczyce


Dożynki gminne w Kadłubie Wolnym

kadlub wolny


Magnum Club Wachów

11181306_924406304262794_5299366627115353423_n

11260773_923302184373206_4651846490343459900_n


Wonderland – Anpol Stare Olesno

plakat-wonderland-open-air


Koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Borek Małych – Oleski Rynek

borkimorkiestra

Koncert orkiestry Heliosis – Gorzów Śląski

KONCERT HELIOSIS


Sport

W zapowiedziach imprezowo-sportowego weekendu opisujemy wydarzenia, które odbywają się na terenie powiatu oleskiego. Nie opisujemy, więc meczów z udziałem “naszych” drużyn, które grają na wyjeździe, poza naszym powiatem.

Praszka CUP

PRASZKA CUP


Grand Prix Gorzowa Śląskiego – III Turniej

siatkowka plazowa


 A klasa grupa 5, 2 kolejka

Start Dobrodzień – Rodło Opole

Sobota, 29.08.2015, godz. 17.00

W Dobrodzieniu w trakcie przerwy w rozgrywkach w klubie nie ukrywali, że nie są zadowoleni z umieszczenia w grupie V A klasy, a nie w grupie I z pozostałymi drużynami powiatu oleskiego. Być może wyjazdy będą nieco bliższe, ale za to liga wydaje się mocniejsza, a przede wszystkim bardziej nieznana. Grają w niej zespoły, z którymi Start raczej się nie spotykał, a trener Marcin Bryś ma dużą większą wiedzę o grupie pierwszej, gdzie przecież prowadził LZS Rudniki.

Start walczy więc o powrót do klasy okręgowej, ale start drużyny w nowej lidze odbył się z awaryjnym lądowaniem, a nawet poważną kraksą. Na inaugurację przegrał bowiem z drugim spadkowiczem z klasy okręgowej, sąsiednią Stalą Zawadzkie aż 5-0, a tak wysoka porażka spowodowała, że zamyka ligową tabelę.

Trudno jednak patrzeć na tabelę po pierwszej kolejce, a nawet wyciągać jakiekolwiek wnioski. Zobaczymy, co Start pokaże w następnych kolejkach.

Drugi test: Rodło Opole u siebie, które również przegrało swój mecz 3-4 z LZS-em Kadłub.


A klasa grupa 1, 2 kolejka

Piast Gorzów Śląski – Stobrawa Ligota Dolna

Sobota, 29.08.2015, godz. 17.00

Nowa pani prezes w Gorzowie Śląskim w pierwszej kolejce szczęścia nie przyniosła, bowiem Piast w derbowym pojedynku przegrał z LZS-em Uszyce 2-3. Teraz kolej na pierwszy mecz na własnym stadionie. Piast po zeszłorocznym awansie “otrzaskał” się już z A-klasowym rozgrywkami i powinien być w tym sezonie znaczącą siłą w lidze.

Po drugiej stronie boiska staną piłkarze ze Stobrawy Ligoty Dolnej, którzy w poprzedniej kolejce przegrali u siebie z beniaminkiem z Kościelisk 2-4. W poprzednim sezonie zespół z Ligoty Dolnej był tylko o jedno miejsce niżej od Piasta, który zakończył sezon na wysokim, piątym miejscu.


LZS Kościeliska – Znicz Włochy

Niedziela, 30.08.2015, godz. 17.00

Beniaminek z Kościelisk dobrze wszedł w sezon, wygrywając na wyjeździe w Ligocie Dolnej 4-2. Teraz drużynie Sebastiana Kopela przyjdzie zmierzyć się z innym beniaminkiem, który również na starcie wygrał z MKS-em Wołczyn 4-1.


LZS Ligota Oleska – LZS Rudniki

Niedziela, 30.08.2015, godz. 17.00

Derby zespołów, które pewnie w tym sezonie powalczą o awans. W Ligocie Oleskiej nastąpiła zmiana na stanowisku trenerskim, bowiem zespół poprowadzi trenerska gwiazda (jak na A-klasowe rozgrywki) w osobie Zbigniewa Bieniasa.

Na początek jednak zespół z Ligoty Oleskiej zaliczył falstart w Domaszowicach 0-3, a LZS Rudniki wygrał w Krzywiczynach 1-3.

To będzie pod każdym względem ważne spotkanie dla obu zespołów.


B klasa, 2 kolejka

LZS Wojciechów – Albor Borki Małe

Niedziela, 30.08.2015, godz. 17.00

Gospodarze są tu zdecydowanym faworytem i jeśli tym razem zagrają w pełnym składzie, powinni zgarnąć trzy punkty. Poprzedni mecz z Motorem pokazał, że LZS Wojciechów jest znów mocniejszy i jeśli poprawią skuteczność, mogą nieźle namieszać.

Albor swój pierwszy mecz przegrał i aż ciśnie się na usta, że zgodnie z planem, bowiem już nas przyzwyczaili do takiego stanu rzeczy. Proszę jednak o uwagę, bo gości stać na urwanie punktów każdemu.


LZS Bugaj Nowy – LKS Budowlani Strojec

Niedziela, 30.08.2015, godz. 17.00

Po bolesnej porażce z LZS-em Żytniów, LZS Bugaj Nowy chce wrócić do gry. Nie będzie to łatwe, gdyż Budowlani w tym sezonie są mocni i celują w czub B klasowej tabeli.

Spadkowicz z A klasy zapewne chce tam szybko wrócić, ale chyba zapomniał, że oleska klasa B to nie ogródki działkowe, gdzie wszyscy tylko piwo piją. Żeby wygrać, trzeba pokazać dobry futbol.

U przyjezdnych sporo się dzieje i to dobrego. Jak przystało na Budowlanych, budują solidną drużynę. Zapowiada się ciekawy pojedynek.


LKS Przedmość – LZS Żytniów

Niedziela, 30.08.2015, godz. 17.00

Aż chciałoby się zaśpiewać: “Gdzie się podziały tamte wspomnienia…”

LKS Przedmość zaliczył nieprzyjemne spotkanie z rzeczywistością przegrywając aż 3-8 z Prosną Zdziechowice w pierwszej kolejce. Trzecie miejsce z poprzedniego sezonu zobowiązuje, więc trzeba brać się do roboty.

LZS Żytniów dobrze rozpoczął B klasę i pewnie tak chciałby skończyć. Kolejny pojedynek znów nie będzie należał do najłatwiejszych, ale do tego trzeba się przyzwyczaić. Tu nie ma słabeuszy.

Gospodarze byli słynni ze swej żelaznej obrony. Byli – czas przeszły. Czas pokaże, czy był to wypadek prze pracy, czy zniżka formy.


LZS Borki Wielkie – Prosna Zdziechowice

Niedziela, 30.08.2015, godz. 17.00

Goście celują wysoko i boleśnie przekonał się o tym LKS Przedmość. Teraz czas na LZS Borki Wielkie, gdzie też oczekiwania spore. Tu rodzi się konflikt i tylko jedni mogą go rozstrzygnąć na swoją korzyść.

Prosna w tym meczu będzie faworytem, zdecydowanie są jednym z kandydatów do awansu.


Stobrawa Wachowice – LZS Zębowice

Niedziela, 30.08.2015, godz. 17.00

Stobrawa jest jeszcze lekko w szoku po pierwszej kolejce, kiedy to przyjęli sześć bramek od LZS-u Radawie, nie odpowiadając żadną. To mówi nam o dwóch rzeczach: Stobrawa bez formy, a LZS Radawie potwierdza moc.

Również goście doznali porażki na inaugurację, więc walka toczyć będzie się o zmazanie skazy na honorze.


LZS Radłów – LZS Radawie

Niedziela, 30.08.2015, godz. 17.00

LZS Radłów zaskoczył chyba sam siebie ostatnim wyczynem – 0-9 z LZS-em Wichrów. Gospodarze muszą się zmobilizować, bo znów może skończyć się nieciekawie. W pojedynku z LZS-em Radawie mało kto będzie faworytem, a więc nietrudno o wytypowanie potencjalnego zwycięzcę w tym meczu.


Motor Praszka – LZS Wichrów

Niedziela, 30.08.2015, godz. 17.00

Niespodziewany lider przyjeżdża na lotnisko do Praszki, gdzie gospodarze będą dyktować warunki. Bardzo jesteśmy ciekawi postawy Motoru w B klasie, ale na prawdziwy sprawdzian jednak trzeba jeszcze poczekać.

Mimo wysokiej pierwszej wygranej, LZS Wichrów nie jest faworytem. Motor to solidna firma, tylko, że w przeszłości.  Nie należy bać się Motoru. Ci, którzy się boją, już przegrali.


Damian Pietruska

Michał Krzyminski

Podziel się