Dożynki gminy Radłów za nami

Dożynki gminy Radłów za nami

Rolnicy z gminy Radłów w ostatni weekend sierpnia świętowali zakończenie żniw, które zorganizowały miejscowości Wolęcin i Radłów. Z tej okazji zebrali się w nowo powstałej, imponującej wiacie, która oficjalnie została oddana do użytku i poświęcona.

??????????Tradycyjnie Dożynki rozpoczęły się mszą świętą i później korowodem, który zaprowadził wszystkich w miejsce dalszej biesiady. Tam starostowie dożynek, czyli Marek Pakuła i Urszula Mrugała przekazali bochen chleba na ręce wójta gminy Włodzimierza Kierata. Wszystko odbyło się we wspomnianej wiacie.

– Plany na wybudowanie wiaty zrodziły się już kilka lat temu, ale dopiero na jesień ubiegłego roku udało nam się ją wybudować – mówi Włodzimierz Kierat, wójt gminy Radłów. – Mam nadzieję, że będzie nam służyła przez wiele lat na różnych uroczystościach. Również boisko doczekało się renowacji i myślę, że nie mamy się czego wstydzić.

Wiata została sfinansowana z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich oraz ze środków gminy Radłów. Główną inicjatorką wybudowania wiaty była Irena Czubaj-Zając.

– Możemy być dumni, że udało nam się wybudować tak piękny obiekt – mówi Irena Czubaj- Zając, prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Radłowa – Można powiedzieć, że wiata była budowana w pewnym sensie w bólach, ale warto było. Z inicjatywą pomysłu wyszło Stowarzyszenie Przyjaciół Radłowa, ale bez pomocy wójta ona by tu dziś nie stała. W związku z tym chciałam złożyć podziękowania na ręce wójta i wszystkich osób zaangażowanych w budowę wiaty.

Oboje życzyli rolnikom udanej zabawy, a całą uroczystość prowadziła Renata Gnot. O oprawę muzyczną zadbała Gminna Orkiestra Dęta z Radłowa.

Oprócz wspomnianych atrakcji można było wziąć udział w warsztatach kowalstwa artystycznego, garncarskich, tkackich, czy snycerskich.

Michał Krzyminski

Podziel się