Zapowiedź imprezowo-sportowego weekendu (5-6 września)

Zapowiedź imprezowo-sportowego weekendu (5-6 września)

Cykl “Zapowiedzi sportowego weekendu” przekształcamy w cykl “Zapowiedzi imprezowo-sportowego weekendu”.

Chcemy, by nasi czytelnicy byli na bieżąco z kalendarzem imprez i przed wyjściem z domu mieli szeroki wachlarz możliwości spędzania wolnego czasu. Zachęcamy, więc wszystkich organizatorów imprez wszelakich do kontaktu z nami poprzez adres e-mail: redakcja@ool24.pl

W drogę!

Dożynki Gminne – Borki Wielkie

dozynkiborki


Narodowe Czytanie w Dobrodzieniu  – “Lalka” Bolesława Prusa

Narodowe-Czytanie-B.-Prus-+1


Sport

Praszkowska 10 – II Ogólnopolski Bieg Masowy

plakat_praszkowska_10_2015


Piłkarskie Trójki “Lato na orliku” – Gorzów Śląski

wakacje turniej piłki nożnej


Gorzowskie “3 PL” – runda finałowa

!!! zaproszenie Gorzowskie 3 PL


Piłka nożna

A klasa, grupa 1,  3 kolejka

LZS Uszyce – Polonia Domaszowice

Niedziela, 6.09.2015, godz 16.30

Gospodarzy czeka ciężki mecz, bowiem do Uszyc przyjeżdża nie znana im drużyna. To samo jednak można powiedzieć o gościach, którzy nie są w łatwej sytuacji – nowy sezon, nowa grupa. Polonia ograła już LZS Ligotę Oleską, co było nie lada niespodzianką, ale też straciła punkty z LZS-em Chocianowice. Niewątpliwie są zagadką, z którą musi się zmierzyć LZS Uszyce.


LZS Rudniki – Hetman Byczyna

Sobota, 5.09.2015, godz. 16.30

Niespodziewany lider A klasy będzie miał pierwszy poważny sprawdzian. Mecze z LZS-em Rudniki nie należą do przyjemnych, gdyż rudniczanie zazwyczaj dyktują warunki i ciężko o inny scenariusz w tym spotkaniu.

Z drugiej strony Hetman ograł już spadkowicza z okręgówki Widawę Wilków oraz LZS Krzywiczyny. Nie jest to przypadkowa drużyna i na pewno namiesza w stawce.

Gospodarze, którzy mają piekielnie mocną kadrę i przez wielu uznawanych są za faworytów ligi, znów się wzmocnili. Tym razem Witold Bejm znalazł się na rudnickim pokładzie.


B klasa, 3 kolejka

LZS Wichrów – LZS Wojciechów

Niedziela, 6.09.2015, godz. 13.00

LZS Wichrów w świetnym stylu wskoczył na fotel lidera, a później go utrzymał ogrywając Motor na jego boisku. Gospodarze są w formie.

Kolejnym ich przeciwnikiem jest LZS Wojciechów, który powoli się rozkręca. Z jednej strony lider, z drugiej ciekawa młoda drużyna. Będzie się działo na boisku!


LZS Radawie – Motor Praszka

Niedziela, 6.09.2015, godz. 16.30

Jest to nieprawdopodobne, ale prawdziwe. To LZS Radawie w tym meczu jest faworytem, choć gra z praszkowskim Motorem. Goście w ostatniej kolejce ulegli LZS-owi Wichrów, co ich podrażniło. Wyjazd do Radawia potraktują bardzo poważnie.

Gospodarze są jednak bardzo mocni u siebie, potwierdza to wynik z pierwszej kolejki, kiedy to ograli 6-0 Stobrawę Wachowice.


LZS Zębowice – LZS Radłów

Niedziela, 6.09.2015, godz. 16.30

Goście muszą się obudzić, bowiem po dwóch kolejkach są już 11 bramek w plecy. Jak tak dalej pójdzie, może być nowy rekord. Szansa na przełamanie będzie w spotkaniu z LZS-em Zębowice, który reaktywował się w tym sezonie.

Gospodarze w ostatniej kolejce zrobili pierwsze punkty i to nie z byle kim. Wygrali ze Stobrawą 2-1. Jak będzie tym razem?


Prosna Zdziechowice – Stobrawa Wachowice

Sobota, 6.09.2015, godz. 14.00

Kolejne ciężkie spotkanie dla Stobrawy, która zaliczyła falstart. Po dwóch kolejkach ma 0 punktów i zajmuje 11 miejsce. Chyba nie tak to maiło wyglądać…

O punkty z Prosną nie będzie łatwo, ale próbować trzeba.


LZS Żytniów – LZS Borki Wielkie

Niedziela, 6.09.2015, godz. 16.30

Ciężko wskazać tutaj faworyta, bowiem spotkały się dwie równorzędne ekipy. LZS Żytniów bardzo dobrze rozpoczął sezon, ale to samo można powiedzieć o gościach. Na “chłopski rozum” powinien paść remis, ale wątpimy, żeby kogoś z tej dwójki cieszył podział punktów. Walka będzie toczyć się o całą pulę!

Spotkanie odbędzie się w Cieciułowie.


Budowlani Strojec – LZS Przedmość

Niedziela, 6.09.2015, godz. 16.30

Budowlani w formie, LZS Przedmość w dołku. Chyba nie trzeba pisać kto jest faworytem w tym spotkaniu.

Gospodarze w ostatniej kolejce po emocjonującym meczu pokonali 3-2 LZS Bugaj Nowy, spadkowicza z A klasy. To tylko potwierdza, że w tym sezonie powalczą o dobrą lokatę. Goście z kolei muszą się obudzić, bo wyniki same się nie zrobią.


Albor Borki Małe – LZS Bugaj Nowy

Niedziela, 6.09.2015, godz. 16.30

Ostatni raz obie drużyny w meczu o punkty spotkały się w sezonie 2010/2011 i wtedy to LZS Bugaj Nowy dwukrotnie wychodził zwycięsko z pojedynków. Wtedy też LZS Bugaj  Nowy uzyskał awans do A klasy. To jednak było dawno temu, a dziś nic nie zapowiada powtórki z historii.

Obie drużyny będą walczyć o pierwsze punkty w tym sezonie, bowiem póki co na ich koncie widnieje okrągłe zero.

Michał Krzyminski

Podziel się