Anna Wloka zdobywa złoto!

Anna Wloka zdobywa złoto!

Anna Wloka, główna faworytka w konkursie pchnięcia kulą na 32. Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Białymstoku, obroniła złoty medal sprzed roku z Inowrocławia. Odległość, jaka pozwoliła jej zająć pierwsze miejsce to 15,97 m. Drugie miejsce dla Andżeliki Kalinowskiej z odległością 15,84 m i trzecie dla Moniki Nowak z odległością 13,90 m.

Już przed konkursem było wiadomo, że walka o pierwsze miejsce rozegra się między Anną Wloką i Andżeliką Kalinowską i też tak było. Reszta stawki znacznie odbiega umiejętnościami przed tymi paniami, a świadczyć może o tym fakt, że różnica między zwyciężczynią, a trzecim miejsce to aż 2 metry i 7 centymetrów.

Lepiej zmagania rozpoczęła kulomiotka z Brońca, która już po I próbie, z pchnięciem na 15,50 m, była sklasyfikowana na pierwszym miejscu. W kolejnych próbach poprawiała wynik, a najlepszy rezultat uzyskała w piątej próbie.

Nie był to jednak porywający konkurs o czym mówi sama zawodniczka LUKS Podium Kup.

– Technicznie moje pchnięcia nie były takie jak powinny i przez to odległości też mnie nie zachwyciły – mówi zwyciężczyni. – Andżelika Kalinowska deptała mi po piętach, ale czułam, że nikt nie odbierze mi złota.

Były to ostatnie Młodzieżowe Mistrzostwa dla Anny Wloki, która od przyszłego sezonu będzie seniorką. Złotem w Białymstoku Anna Wloka żegna się ze zmaganiami młodzieżowymi. Podobnych sukcesów życzymy w seniorskiej karierze.

Michał Krzyminski

Podziel się