Dożynki gminne – Borki Wielkie

Dożynki gminne – Borki Wielkie

Olesno, jako ostatnia spośród gmin powiatu oleskiego świętowała gminne dożynki, które w tym roku odbyły się w Borkach Wielkich w niedzielę 6 września.

Dożynki rozpoczęły się oczywiście od uroczystych mszy świętych dziękczynnych w poszczególnych parafiach. Dalsza część uroczystości odbyła się w Borkach Wielkich, gdzie przejechał pomysłowy jak zwykle korowód dożynkowy.

Następnie na placu dożynkowym na ręce Sylwestra Lewickiego, burmistrza Olesna przekazany został chleb dożynkowy przez starostów dożynek (Krystynę i Alojzego Grucę). Burmistrz dzielił się dożynkowym chlebem z zebranymi mieszkańcami.

W części artystycznej wystąpili między innymi: orkiestra dęta z Borek Wielkich, Młodzieżowe Studium Muzyki Rozrywkowej w Oleśnie, dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej w Borkach Wielkich oraz gwiazda imprezy Karpowicz Family.

W konkursie na najładniejszą koronę dożynkową zwyciężyło sołectwo Borki Małe, drugie miejsce zajęły sołectwa Borki Wielkie i Wachów, a trzecie sołectwo Wachowice.

W konkursie na najładniejszy korowód dożynkowy zwyciężyło sołectwo Wysoka, drugie miejsce zajęło sołectwo Grodzisko, a trzecie sołectwa Broniec i Świercze.

*- Zdjęcia Mirosław Dedyk.

Podziel się