Jak ustrzec się przed oszustami? – Bezpieczny senior i rodzina w Oleśnie

Jak ustrzec się przed oszustami? – Bezpieczny senior i rodzina w Oleśnie

Miejska Rada Seniorów w Oleśnie zorganizowała w środę 9 września spotkanie z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Oleśnie w ramach akcji – “Bezpieczny Senior i Rodzina”.

Wiele cennych wskazówek dotyczących bezpieczeństwa zostało przekazanych ponad 50-osobowej widowni w Miejskim Domu Kultury w Oleśnie.

– Z pewnością przekazane rady zaprocentują pozytywnie, by jutro naszych rodzin i seniorów było radosne i bezstresowe – mówi Danuta Gmur, przewodnicząca Miejskiej Rady Seniorów w Oleśnie. – Warto jak najczęściej przypominać o tym, jak zadbać o własne bezpieczeństwo i nie dać się oszukać.

W czasie spotkania policjanci rozmawiali o zagrożeniach związanych z oszustwami, wyłudzeniami i kradzieżami. Dla uczestników mundurowi przygotowali filmy ukazujące metody działania oszustów, których ofiarami najczęściej są osoby starsze. Przedstawili sposoby działania oszustów w tym na tzw. wnuczka czy policjanta.

Mundurowi zaprezentowali jak w bezpieczny sposób nosić torebkę, plecak, czy przechowywać pieniądze, aby nie stać się łatwym łupem dla złodzieja. Przypomnieli również seniorom zasady bezpiecznego poruszania się pieszych i rowerzystów po drogach publicznych oraz o obowiązku używania elementów odblaskowych poza obszarem zabudowanym.

Zaproszony do udziału w spotkaniu policjant Wydziału Kryminalnego przedstawił słuchaczom ryzyko związane z zawieraniem umów finansowych, w tym przede wszystkim z zaciąganiem wysoko oprocentowanych, krótkoterminowych pożyczek. Na zakończenie policjanci rozdali wszystkim uczestnikom spotkania odblaskowe opaski.

*- Informacja: Miejska Rada Seniorów w Oleśnie i KPP Olesno, zdjęcia KPP Olesno.

Podziel się