Zapowiedź imprezowo-sportowego weekendu (12-13 września)

Zapowiedź imprezowo-sportowego weekendu (12-13 września)

Cykl “Zapowiedzi sportowego weekendu” przekształcamy w cykl “Zapowiedzi imprezowo-sportowego weekendu”.

Chcemy, by nasi czytelnicy byli na bieżąco z kalendarzem imprez i przed wyjściem z domu mieli szeroki wachlarz możliwości spędzania wolnego czasu. Zachęcamy, więc wszystkich organizatorów imprez wszelakich do kontaktu z nami poprzez adres e-mail: redakcja@ool24.pl

W drogę!


Gala Przedsiębiorczych Kobiet “W szpilkach do sukcesu” – Magnum Club Wachów

galakobietbiznesu

Więcej o gali można przeczytać tutaj: http://ool24.pl/2015/09/09/gala-przedsiebiorczych-kobiet-szpilkach-sukcesu-magnum-club-wachow/


Magnum Club Wachów

Magnum 1

MAgnum 2


Sport

V Dobrodzieńska Seta – Maraton Kolarski

Maraton-2015-plakat

Organizatorzy spodziewają się kolejnego rekordu frekwencji, co świadczy, że Dobrodzieńska Seta rośnie w siłę. 312 rowerzystów wzięło udział w maratonie w 2014 roku. W tym roku już zapisanych jest ponad 300 uczestników.

Do przejechania jest 100 kilometrów trasą: Dobrodzień – Makowczyce – Szemrowice – Zębowice – Kadłub Wolny – Osiecko – Zębowice- Turawa – Zawada / stacja ORLEN/ i z powrotem tą samą trasą. Meta – rynek w Dobrodzieniu.

Maraton odbędzie się w dwóch kategoriach: Wyścig oraz Maraton Rekreacyjny.


IV Liga, 7 kolejka

OKS Olesno – Sparta Paczków

Sobota, 12.09.2015, godz. 16.00

Po dwóch tygodniach piłkarska IV Liga wraca na oleski stadion, gdzie w ramach siódmej kolejki OKS podejmie Spartę Paczków. Goście nie błyszczą formą, a raczej dopiero jej szukają. Na koncie pięć porażek i jedno zwycięstwo (z ostatnią drużyną w tabeli).

Nie oznacza to jednak, że będziemy świadkami całkowicie jednostronnego meczu. IV liga w tym sezonie jest bardzo wyrównana i w każdym meczu trzeba zostawić sporo zdrowia, żeby cieszyć się zwycięstwem.

Przedsezonowe kreowanie oleśnian na pewniaka do awansu i sztuczne pompowanie balonu odbiły się bokiem i teraz OKS za to płaci. Dopiero 12 miejsce i osiem punktów to jego dorobek. Nie zmienia to faktu, że drzemie w nim spory potencjał, który póki co nie jest w pełni wykorzystany.


A klasa, grupa V, 4 kolejka

Start Dobrodzień – Orzeł Mokre Łany

Sobota, 12.09.2015, godz. 16.00

Start musi się przełamać. Trzy kolejki i jeszcze bez punktów są stolarze, a walka miała toczyć się o awans. Póki co te zapowiedzi trzeba zaktualizować i skupić się na najbliższym spotkaniu.

Marcin Bryś nie ma łatwego zadania, bowiem Orzeł Mokre Łany to kolejna drużyna, której nie zna zbyt dobrze. Brak informacji o przeciwnikach to jak wpuścić Magdę Gesller do kuchni. Nie wiadomo czy wybuchnie za nie umyte garnki, czy pochwali za porządek.

Wydaje się, że gospodarzom brakuje zwycięstwa, żeby podbudować morale i nabrać pewności. Później już powinno być z górki. Starcie, po zwycięstwo!


A klasa, grupa I, 4 kolejka

LZS Ligota Oleska – Hetman Byczyna

Niedziela, 13.09.2015, godz.16.00

OK, z LZS Rudniki Hetman sobie poradził i zasłużenie piastuje fotel lidera. Poczynanie gości póki co mówią jedno – oni chcą awansu. Trochę wstyd, ale w najbardziej “oleskiej klasie A” na podium nie ma żadnego naszego przedstawiciela… No cóż, dopiero trzy kolejki za nami.

Czas na kolejny sprawdzian przed reprezentantami powiatu kluczborskiego, czyli mecz z LZS-em Ligota Oleska. Gospodarze grają ładny dla oka futbol, a przy tym są skuteczni. W tym zespole drzemie duży potencjał, o czym mówił już Zbigniew Bienias. Zapowiada się szlagier w Ligocie Oleskiej.


LZS Kościeliska – LZS Krzywiczyny

Niedziela, 13.09.2015, godz. 16.00

Beniaminek wjechał z grubej rury w A klasę i póki co jest najlepszy z naszego regionu. Z sześcioma punktami zajmuje czwartą lokatę, a kolejne punkty całkiem realne. Następnym przeciwnikiem jest bowiem czerwona latarnia tejże ligi – LZS Krzywiczyny.


Piast Gorzów Śląski – Widawa Wilków

Sobota, 12.09.2015, godz. 16.00

Piast podejmuje spadkowicza z okręgówki, który nie taki straszny, jak go malują. Gospodarze kadrowo są spokojnie na A klasę, a pokazuje to ostatni sezon oraz początek tego. O B klasie wszyscy już dawno zapomnieli, teraz można powolutku ostrzyć zęby na kolejne triumfy. Wszystko jednak przyjdzie z czasem, a musi mieć fundamenty w postaci solidnej kadry i konkretnego treningu.


B klasa, 4 kolejka

LZS Wojciechów – LZS Bugaj Nowy

Niedziela, 13.09.2015, godz. 16.00

Oleska klasa B jest bardzo wyrównana i poziomem również nie ma się czego wstydzić. Miejmy nadzieję, że w przyszłości zaprocentuje to solidnymi drużynami w wyższych klasach rozgrywkowych. LZS Wojciechów podejmuje u siebie LZS Bugaj Nowy, a o wytypowanie zwycięzcy ciężko. Z jednej strony zespół, który z roku na rok jest coraz groźniejszy, a z drugiej spadkowicz z A klasy.

Zapowiada się niezła potyczka.


LZS Przedmość – LZS Albor Borki Małe

Niedziela, 13.09.2015, godz. 16.00

Obie ekipy źle weszły w sezon, ale tylko w przypadku gospodarzy jest to małą niespodzianką. Goście już nas przyzwyczaili do okupowanie dołów tabeli, ale na pochwałę zasługuje ich postawa. Grają w myśl: to nie wynik jest najważniejszy!

Albor spokojnie czeka na lepsze czasy i chyba dalej będzie czekać. Co do LZS-u Przedmość – chyba jeszcze myślami są na urlopie na Hawajach… Czas na pobudkę!


LZS Borki Wielkie – Budowlani Strojec

Niedziela, 13.09.2015, godz. 13.00

Jedno z ciekawszych spotkań czwartej kolejki B klasy, dla którego warto opuścić sobie Familiadę emitowaną o 14.00 (ewentualnie można sobie nagrać).

Start Budowlanych w tym sezonie robi wrażenie, a zmiany jakie nastąpiły w letnim okienku transferowym były strzałem w “10”. Podobny start w rozgrywkach mieli w sezonie 2012/2013, gdzie również po trzech kolejkach uzbierali 7 pkt. Ostatecznie skończyli na siódmej lokacie. Jak będzie tym razem?

U gospodarzy również sporo się działo jeśli chodzi o transfery i dało im to zastrzyk nowej energii. Póki co ulegli nieznacznie tylko liderowi z Żytniowa.

Mecze z udziałem tych drużyn zawsze są ciekawe, zapewne będzie tak i tym razem.


Stobrawa Wachowice – LZS Żytniów

Niedziela, 13.09.2015, godz. 16.00

Jeśli LZS Przedmość myślami jest jeszcze na urlopie na Hawajach to Stobrawa jest na nartach w Alpach. Okrągłe zero na koncie nie wygląda fajnie, a przed nią potyczka z liderem. W ubiegłym sezonie gospodarze pokazali, że lubią grać z wyżej notowanymi drużynami. W tym sezonie już nie.

Pasmo trzech porażek może powiększyć się o kolejne, gdyż LZS Żytniów kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa.


LZS Radłów – Prosna Zdziechowice

Niedziela, 13.09.2015, godz. 16.00

Po ostatniej wygranej z LZS-em Zębowice, LZS Radłów opuścił elitarne grono zespołów z zerowym dorobkiem punktowym. O powiększenie oczek będzie jednak mu bardzo ciężko, bo w tym meczu zdecydowanym faworytem jest Prosna, prowadzona przez Tomasza Kazimierowicza.


Motor Praszka – LZS Zębowice

Sobota, 12.09.2015, godz. 16.00

Praszkowskie lotnisko będzie atutem Motoru, a utrapieniem gości, którzy będą musieli skupić się na defensywie. Gospodarze wiedzą jak grać na swoim boisku i LZS Zębowice musi spodziewać się nieustannych ataków z ich strony. Jeśli będzie w stanie je przetrzymać to jest szansa na urwanie punktów faworytowi.


LZS Wichrów – LZS Radawie

Niedziela, 13.09.2015, godz. 16.00

Mecz na szczycie, bo gra druga i trzecia drużyna B kasy. Obie ekipy uzbierały po 7 punktów, a nieznacznie lepszy bilans bramkowy LZS-u Wichrów sprawia, że są wyżej w tabeli. Wszystko może się zmienić po tej kolejce, chyba, że spotkanie zakończy się podziałem punktów. Tego jednak żadna z ekip nie chce, więc walka na całego gwarantowana.

Za nimi w tabeli również ciasno, więc nikt nie może pozwolić sobie na stratę punktów. Zapowiada się ciekawe spotkanie w Wichrowie.

Michał Krzyminski

Podziel się