Sukces oleskiej lekkoatletki

Sukces oleskiej lekkoatletki

We wtorek, 22 września 2015 r. na Stadionie Opolskich Olimpijczyków w Opolu rozegrane zostały w ramach programu “Lekkoatletyka Dla Każdego” Wojewódzkie Zawody Lekkoatletyczne, na których wystąpiła reprezentacja z oleskich szkół podstawowych w postaci dwunastu uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Oleśnie.

Gośćmi zawodów byli między innymi Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola, Andrzej Buła, marszałek województwa opolskiego, Grzegorz Sawicki, Grzegorz Sawicki wicemarszałek województwa opolskiego, Janusz Trzepizur, olimpijczyk oraz wielu innych pasjonatów sportu, którzy dopingowali liczną grupę młodych adeptów lekkoatletyki.

Uczniowie klas IV-VI rywalizowali w następujących konkurencjach:

– bieg na dystansie 60 m,

– bieg długi na dystansie 600 m,

– skok w dal ze strefy,

– skok wzwyż,

– rzut oszczepem Vortex.

W ostatniej konkurencji Weronika Raś, uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 3 w Oleśnie, okazała się najlepszą zawodniczką w województwie opolskim w rzucie oszczepem Vortex.

– Zawodniczka wyjechała z Opola uhonorowana statuetką, medalem i nagrodą rzeczową – mówi Barbara Bioły, nauczycielka wychowania fizycznego w PSP nr 3 w Oleśnie. – Dziewczęta regularnie uczęszczają na zajęcia lekkoatletyczne organizowane w ramach ogólnopolskiego programu “Lekkoatletyka Dla Każdego” i są tego efekty. Ćwiczą trzy razy w tygodniu na boisku szkolnym przy PSP 3 oraz w hali szkolnej w PSP 2 w Oleśnie.

Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali pamiątkowe dyplomy i medale.

Podziel się