Uczniowie Klubu Żeglarskiego przy ZS w Oleśnie na regatach Northman-Cup

Uczniowie Klubu Żeglarskiego przy ZS w Oleśnie na regatach Northman-Cup

Od 17 do 20 września na Mazurach odbyły się Międzynarodowe Regaty Northman-Cup. Na 91 jachtach wystartowało ponad 550 osób z Polski, Rosji, Białorusi, Danii i Litwy.

Wśród zawodników nie zabrakło naszych reprezentantów. W najbardziej obsadzonej klasie Maxus 28 (25 załóg) uczniowie Zespołu Szkół w Oleśnie wywalczyli wysokie VI miejsce.

Załogę stanowili: Maciek Jeziorowski – sternik, Julia Izydorczyk, Adam Łysy, Remigiusz Wachowski, Maciej Mordal, Paweł Wloczyk. Uczniowie pokonali min. załogi z Rosji, Białorusi, a także swoich trenerów, którzy walczyli w składzie: Mariusz Jerka – sternik, Jarosław Izydorczyk, Darek Sobańtka oraz uczniowie: Hanna Jerka, Mikołaj Sobańtka, Magda Skoczylas, Paweł Tyła.

Przygoda żeglarska naszych uczniów trwa od 2014 roku – mówi Jarosław Izydorczyk, opiekun koła. – W ramach Klubu Żeglarskiego przy ZS Olesno uczestniczą oni w szkoleniach żeglarskich w Solinie (2014 i 2015), regatach w klasie Puck (X 2014), rejsie po Mazurach (V 2015) i szkoleniach regatowych prowadzonych przez Mariusza Jerkę.

Życzymy im dalszych sukcesów regatowych.

*- Informacja i zdjęcia: Klub Żeglarski przy Zespole Szkół w Oleśnie.

Podziel się