Zapowiedź imprezowo-sportowego weekendu (26-27 września)

Zapowiedź imprezowo-sportowego weekendu (26-27 września)

Cykl “Zapowiedzi sportowego weekendu” przekształcamy w cykl “Zapowiedzi imprezowo-sportowego weekendu”.

Chcemy, by nasi czytelnicy byli na bieżąco z kalendarzem imprez i przed wyjściem z domu mieli szeroki wachlarz możliwości spędzania wolnego czasu. Zachęcamy, więc wszystkich organizatorów imprez wszelakich do kontaktu z nami poprzez adres e-mail: redakcja@ool24.pl

W drogę!

5 Urodziny Teatru MaMeMik – Dobrodzień

5-urodziny-mamemik


XXIV Wystawa Międzynarodowego Konkursu Plastyki Obrzędowej – Rudniki

plakat-plastyka


Spotkanie z himalaistą Ignacym “Walkiem” Nendzą – Rudniki

plakat spotkanie z himalaista popr


Sport

VIII Grand Prix Gorzowa Śląskiego

VIII Grand P


IV Liga, 9 kolejka

OKS Olesno – Polonia Głubczyce

Sobota, 26.09.2015, godz. 15.00

Mamy dla was równanie:

0+0+3+1+3+1+0+1=?

Wynik tego zawiłego działania to suma punktów oleśnian w tym sezonie. Co myślicie o tej liczbie?

O kolejną zdobycz będzie bardzo ciężko, bowiem Polonia należy do przeciwników z górnej półki. Goście w ubiegłym sezonie zostali wicemistrzem IV Ligi, ale aktualnie już im tak dobrze nie idzie. Nie zmienia to faktu, że będziemy świadkami bardzo dobrego spotkania przy ulicy Wachowskiej.

W ostatnim spotkaniu oleśnianie zremisowali na wyjeździe z zespołem Małapanew Ozimek, a Polonia rozbiła Chemik u siebie. Co los przyniesie tym razem? Oby kibiców na oleski stadion, bo po ostatnich wojażach to nawet ławka rezerwowych chciała się zapaść pod ziemię.


A klasa, V grupa, 6 kolejka

Start Dobrodzień – Polonia Prószków

Sobota, 26.09.2015, godz. 15.00

Kolejne równanie do rozwiązania:

0+0+0+3+0=?

No cóż, przynajmniej nie trzeba kalkulatora… Co myślicie o tej liczbie?

Stolarze źle zaczęli i chyba muszą jeszcze podszlifować formę. Okazja jest ku temu w nadchodzącym spotkaniu, gdzie Start zmierzy się z Polonią Prószków. Goście nie błyszczą, bo z jednym punktem zajmują przedostatnie miejsce w V grupie A klasy, tuż za Start-em.

Wydaje się, że nie będzie to sezon o jakim mówił trener Marcin Bryś. Miała być walka o awans, a jest falstart. Trzeba mieć jednak na uwadze, że jest to początek zmagań, a pierwsze wnioski będzie można wysuwać w przerwie zimowej. Czołówka już mocno odjechała, czas na odrabianie strat.


A klasa, I grupa, 6 kolejka

LZS Ligota Oleska – MKS Wołczyn

Niedziela, 27.09.2015, godz. 15.00

Gospodarze dobrze radzą sobie w nowym sezonie i aktualna szósta pozycja w lidze nie oddaje ich prawdziwych możliwości. Grali już z całym podium ligi i stracili w tych meczach aż 7 punktów. Stąd póki co niskie loty.

Teraz powinno być lżej, bo na LZS Ligotę czeka “łatwiejszy” terminarz. Na początek MKS Wołczyn, który zamyka tabelę.


LZS Kościeliska – Hetman Byczyna

Niedziela, 27.09.2015, godz. 15.00

Zawsze może być lepiej, ale też i gorzej.

Po wpadce w ubiegłym tygodniu z LZS-em Rudniki czas na wzięcie się w garść. Jednak jak to zrobić jeśli w rozkładzie jest kolejny przeciwnik i kolejny kolos A klasy?

To już problem trenera Sebastiana Kopela i miejmy nadzieję, że znajdzie na to rozwiązanie. Czasu coraz mniej, ale bądźmy dobrej myśli.


Piast Gorzów Śląski – LZS Rudniki

Sobota, 26.09.2015, godz. 15.00

Mecze z udziałem tych drużyn są zawsze interesujące i zapewne będzie tak tym razem. Kibice mogą spodziewać się dobrego widowiska, goli i emocji przez 90 minut.

Gospodarze notują dobry początek ligi, ale goście też nie mają się czego wstydzić. Oj będzie się działo!


LZS Uszyce – LZS Ligota Dolna

Niedziela, 27.09.2015, godz. 15.00

Mecz z serii: to trzeba wygrać. LZS Uszyce nie może sobie pozwolić na gubienie punktów w każdym spotkaniu, bo znów może być gorąco na koniec sezonu. Niedzielny rywal zdecydowanie jest w jego zasięgu i musi zrobić wszystko, żeby dopisać kolejne trzy punkty na swoje konto.


B klasa, 6 kolejka

LZS Wojciechów – LKS Przedmość

Niedziela, 27.09.2015, godz. 15.00

Sporo się dzieje się w oleskiej klasie B, ale zarówno LZS Wojciechów i LKS Przedmość nie grają tutaj pierwszoplanowych ról. Póki co czekają za parawanem na swoją scenę. Ile jeszcze będą czekać?

Gospodarze i goście są po pięciu kolejkach, mają po cztery punkty, marzą o kolejnych trzech, te są do podziału niestety na dwóch, a wygrać może tylko jeden. Hmm, ciężki orzech do zgryzienia.


LZS Borki Wielkie – LZS Bugaj Nowy

Niedziela, 27.09.2015, godz. 15.00

Ach jak przyjemnie byłoby w końcu  opuścić B klasę… Zejdźmy jednak na ziemię.

Apetyt rośnie w miarę jedzenie i chyba gospodarze poważnie myślą o czubie B klasy. Świetny początek jaki notują świadczy, że budowana od kilku lat drużyna powoli nabiera kształtu. Przypomnijmy, że wraz z rozpoczęciem sezonu 2015/2016 LZS Borki Wielkie ma nowego trenera – Krzysztofa Meryka oraz zrobił kilka wzmocnień. To nie w kij dmuchał drużyna!

Rywale jednak też nie są z pierwszej lepszej łapanki, a do tego w końcu znaleźli formę. Póki co mają serię trzech zwycięstw z rzędu, a słuchy idą, że chcą kolejnej wygranej.


Stobrawa Wachowice – Albor Borki Małe

Niedziela, 27.09.2015, godz. 15.00

Tylko o jedną bramkę na koncie ma więcej Stobrawa od Alboru. Chyba nie trzeba tego zbytnio komentować.

Ostatnie poczynania gospodarzy sprawiają, że nie są stawiani w roli pewniaka, a gdyby postawić na nich trochę pieniędzy to tylko z podpórką. Oleska klasa B jest jak amerykańska kinowa super produkcja – tu wszystko może się zdarzyć.


LZS Radłów – Budowlani Strojec

Niedziela, 27.09.2015, godz. 15.00

Tu karty rozdawać będą goście, a trzeba pamiętać, że znają parę sztuczek. Budowlani zbudowali solidną drużynę i potwierdzają to w lidze. Ostatnia pewna wygrana ze Stobrawą świadczy, że porażka z LZS-em Borki Wielkie to był tylko wypadek przy pracy.

LZS Radłów ma się czego obawiać, tym bardziej, że nadal szuka formy. Ale spokojnie zdarza się nawet najlepszym – Lech Poznań.


LZS Wichrów – Prosna Zdziechowice

Niedziela, 27.09.2015, godz. 13.00

Gospodarze będą mogli się sprawdzić, bo do Wichrowa przyjeżdża jeden z najpoważniejszych kandydatów do awansu, czyli Prosna Zdziechowice. Obie ekipy są póki co w czubie tabeli. Zobaczymy kto z przypadku, a kto po prostu idzie po swoje.


LZS Radawie – LZS Zębowice

Niedziela, 27.09.2015, godz. 15.00

Na ten mecz ostrzą sobie zęby kibice i piłkarze obu drużyn. Szykuje się walka na całego i wszystkie chwyty dozwolone.

Zdecydowanie to gospodarze są w roli faworyta, ale już nie takie spotkania kończyły się zupełnie inaczej niż powinny. Jedno jest pewne. To będzie 90 minut pełne męskiej gry.


LZS Żytniów – Motor Praszka

Niedziela, 27.09.2015, godz. 15.00

To gospodarze są wyżej w tabeli i raczej to oni mają więcej szans na zgarnięcie trzech punktów. Trzeba jednak pamiętać, że Motor to marka nie byle jaka. To klub z tradycją, który znów chce odbudować potęgę. Jednakże to nie fifa, żeby dało się to zrobić w dwa sezony. Tu trzeba czasu, czasu i jeszcze trochę czasu.

Póki co czeka go kolejne spotkanie w ramach szóstej kolejki oleskiej klasy B i walka o trzy punkty.

Michał Krzyminski

Podziel się