W poszukiwaniu zagubionej formy

Nie tak miała wyglądać runda jesienna sezonu 2015-2016 w wykonaniu OKS-u, który w 9. kolejce piłkarskiej IV ligi przegrał u siebie z Polonią Głubczyce 1-3.

Można się znęcać nad zespołem Grzegorza Krawczyka. Można wyliczać, że to już czwarty mecz bez zwycięstwa, pokazywać fatalny bilans meczów u siebie (3 porażki i remis), można pokazywać miejsce w tabeli. Ale czy warto?

Zespół jest w kryzysie, rośnie frustracja, zawodnicy przestali wierzyć we własne umiejętności, każde niepowodzenie mnoży się w ich głowach podwójnie albo nawet potrójnie.

Drużyna teraz potrzebuje spokoju.

Polonia Głubczyce zagrała solidny, przemyślany futbol i to wystarczyło. Dobrze ustawieni w defensywie, skuteczni z przodu i potrafiący wykorzystać błędy przeciwników. Goście od początku do końca meczu kontrolowali wydarzenia boiskowe.

Do przerwy 0-2 po błędach obrony OKS-u, ale i ładnych akcjach. Później kolejna bramka na początku drugiej połowy i mecz został zamordowany. Od 60. minuty oleśnianie nieustannie niemal całą drużyną przebywali na połowie rywala, próbowali zdobywać teren i przyspieszać akcje, ale rywal w obronie nie pozwolił na zbyt wiele.

Bo tylko na jedną bramkę. W 85. minucie po akcji Wojciecha Hobera, który idealnie dośrodkował na głowę Kamila Jasiny, a ten jedynie dokończył dzieła. Wojciech Hober to zawodnik, który potrafi zrobić różnicę. Czasem bywa niewidoczny, ale kiedy znajdzie sobie trochę miejsca, każdą jego akcja jest niebezpieczna dla rywali.

OKS to być może nie jest drużyna gotowa do awansu, ale nie jest to z pewnością zespół, który powinien walczyć o utrzymanie. Jak to w sporcie najczęściej bywa – wszystko “siedzi” w głowie, trzeba tylko przestawić kierunek na odpowiednie tory.

– Polonia okazała się dobrze zorganizowaną drużyną, miała przewagę we wszystkich formacjach, ale akurat bramki zdobywała po naszych, zupełnie niepotrzebnych błędach – mówi Grzegorz Krawczyk, trener OKS-u. – Obnażyli wszystkie nasz braki i przegraliśmy kolejny mecz. Nie pozostało nam nic innego, jak szukanie odpowiednich rozwiązań. My już nie mamy co spoglądać na liderującą Stal Brzeg, ale musimy patrzeć za plecy i zacząć zdobywać punkty.

OKS Olesno po dziewięciu kolejkach zajmuje czternaste miejsce w tabeli. Tego przed sezonem nie przewidział chyba nikt.