Nocna walka z pożarem w Dobrodzieniu

Nocna walka z pożarem w Dobrodzieniu

W nocy z poniedziałku na wtorek 28-29 września osiem zastępów straży pożarnej z terenu gminy Dobrodzień oraz oleskiej JRG uczestniczyło w gaszeniu pożaru, który wybuchł na terenie składnicy materiałów budowlanych w Dobrodzieniu przy ulicy Piastowskiej.

Zgłoszenie do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Oleśnie wpłynęło około godziny 2:50. Niezwłocznie na miejsce zadysponowano dwa zastępy z Dobrodzienia.

Po dotarciu na miejsce pierwszego zastępu i sforsowaniu zabezpieczeń bramy wjazdowej, kierujący działaniem ratowniczym ustalił pożar hali magazynowej. Pożar był mocno rozwinięty, cały budynek magazynu objęty był ogniem.

Na miejsce zadysponowano kolejne jednostki ochrony przeciwpożarowej. Strażacy podali łącznie cztery prądy wody w natarciu bezpośrednio na palący się budynek i dwa prądy wody w obronie sąsiedniego budynku magazynowego oraz zaparkowanego samochodu ciężarowego, którego plastikowe elementy zabudowy na wskutek promieniowania cieplnego zaczęły się topić.

W późniejszej fazie działań strażacy dokonali rozbiórki drewnianych elementów konstrukcji spalonego budynku oraz przy pomocy ciężkiego sprzętu budowlanego uprzątnęli teren objęty pożarem w celu wyeliminowania ewentualnych źródeł ognia. Oprócz hali magazynowej zlokalizowanej na terenie składu budowlanego, doszczętnie spłonęły również niewielkie budynki gospodarcze usytuowane na sąsiedniej działce.

Prawdopodobnie pożar wybuchł na terenie działki zlokalizowanej w sąsiedztwie składu budowlanego i przeniósł się na halę magazynową.

Straty spowodowane pożarem wstępnie ustalono na 68.000 złotych. W akcji gaśniczej udział brały trzy zastępy z OSP w Dobrodzieniu, dwa zastępy z OSP w Szemrowicach, dwa zastępy z oleskiej JRG oraz zastęp z OSP Główczyce. Działania zakończono o godzinie 8:00.

*- Informacja i zdjęcia: OSP Dobrodzień.

 

Podziel się