Pistolet, siekiera i agresja na drodze

Pistolet, siekiera i agresja na drodze

Na drodze krajowej nr 11, niedaleko Byczyny, doszło do awantury i szarpaniny. Jak ustalili interweniujący policjanci, wszystko zaczęło się gdy 27-letni kierowca audi, wyprzedził osobowego forda. Wtedy, zdenerwowany tym manewrem jadący fordem 21-latek, zaczął na niego trąbić i pokazywać mu obraźliwe gesty.

Po chwili, obaj kierowcy zjechali na pobocze. Wówczas, 21-latek wyjął pistolet hukowy, a kierowca audi siekierę. Na szczęście awantura skończyła się na krzykach i nikt nie odniósł obrażeń. „Pogodzili” ich interweniujący policjanci. Sprawa najprawdopodobniej znajdzie swój finał w sądzie.

Tylko w miniony weekend, policjanci z Olesna, zatrzymali czterech piratów drogowych. Nieodpowiedzialni kierowcy przekroczyli dozwoloną prędkość, w obszarze zabudowanym, o ponad 50 km/h.

Niechlubnym rekordzistą okazał się 56-latek, który pędził audi mając na liczniku 130 km/h. Kierowca osobówki, dodatkowo wyprzedał na „podwójnej ciągłej” i w rejonie skrzyżowania. Jego niebezpieczną i brawurową jazdę, zakończyli policjanci patrolujący nieoznakowanym radiowozem drogę krajową nr 43.

Niewiele mniej miała 62-letnia kierująca samochodem kia. Kobieta w miejscowości Turza, przekroczyła dozwoloną prędkość o 59 km/h.

W opolskiej policji powołany został specjalny zespół funkcjonariuszy do zwalczania niebezpiecznych zachowań na drodze. Policjanci otrzymali już blisko 600 filmów i zdjęć od kierowców, którzy zarejestrowali różnego rodzaju niebezpieczne i agresywne zachowania na drodze.

*- Informacja KPP Olesno, film opublikowany przez Opolską Policję.

Podziel się