Zapowiedzi imprezowo-sportowego weekendu (3-4 października)

Zapowiedzi imprezowo-sportowego weekendu (3-4 października)

Cykl “Zapowiedzi sportowego weekendu” przekształcamy w cykl “Zapowiedzi imprezowo-sportowego weekendu”.

Chcemy, by nasi czytelnicy byli na bieżąco z kalendarzem imprez i przed wyjściem z domu mieli szeroki wachlarz możliwości spędzania wolnego czasu. Zachęcamy, więc wszystkich organizatorów imprez wszelakich do kontaktu z nami poprzez adres e-mail: redakcja@ool24.pl

W drogę!

16. Ogólnopolski Przegląd Piosenki Poetyckiej – Olesno

poetycka2015

W sobotę 3 października w Miejski Domu Kultury w Oleśnie odbędzie się XVI Ogólnopolski Przegląd Piosenki Poetyckiej. W konkursie (początek godz. 15.00) udział weźmie 20 wykonawców z całego kraju. Olesno reprezentuje zespół BO TAK.

W części wieczornej o godz. 20.00 poznamy laureatów przeglądu, a około 21.00 wystąpią goście:

– obchodzący 30-lecie działalności olsztyński “Czerwony Tulipan”, który do swojego jubileuszowego koncertu zaprosił m.in. Krzysztofa Daukszewicza oraz uznanych w środowisku wykonawców piosenki poetyckiej: Waldemara Śmiałkowskiego i Wojciecha Gęsickiego.


Pchli Targ – Olesno

pchlitarg


Magnum Club Wachów – 2-3 października


Sport

A klasa, I grupa, 7 kolejka

LZS Rudniki – LKS Rożnów

Sobota, 03.10.2015, godz. 15.00

LZS Rudniki póki co chowa się za podwójną gardą i czeka na moment, żeby wyprowadzić kontratak. Oby nie czekał zbyt długo, bo już niejeden mistrz kończył walkę znokautowany.

Z 18 punktów jakie dało się do tej pory zdobyć, gospodarze wywalczyli 11. Wynik dobry, ale nie na aspiracje LZS-u Rudniki, który apetyt ma o wiele większy. Dla przykładu w sezonie 2014-2015 na sześć kolejek miał już 15 oczek. Nie oznacza to jednak, że spuścili z tonu. To wciąż ta sama, strasznie mocna drużyna, która powoli będzie piąć się do góry. Byle tylko nie jak Syzyf.

W ubiegłej kolejce LZS Rudniki był bliski klęski z Piastem, ale ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 1-1. Rudniczanie za to brylowali w innej statystyce, a mianowicie tej z czerwonym kartkami, gdzie było 2-0.

Kolejny przeciwnik zawodników Tomasza Jasińskiego nie należy do najprzyjemniejszych. To między innymi z LZS-em Rożnów stracili punkty w sezonie, w którym bili się o mistrza i tak naprawdę od tamtego momentu zaczęły ich się problemy. Starych ran lepiej jednak nie rozdrapywać i skupmy się na przyszłości. Ten mecz musi zasilić LZS Rudniki trzema punktami.


B klasa, 7 kolejka

LKS Prosna Zdziechowice – LZS Radawie

Sobota,03.10.2015, godz. 15.00

Czuć hitem!

Tych drużyn łączy jedno, czyli chęć awansu. Jest mały problem, bo gwarantowane ma to tylko mistrz B klasy i ośmiu najlepszych wicemistrzów. Do  zakończenia sezonu długa droga, ale ten mecz może pokazać, kogo należy traktować poważniej w kwestii walki o A klasę.


LZS Zębowice – LZS Wojciechów

Niedziela, 04.10.2015, godz.15.00

Obie ekipy notują slaby start w sezonie 2015/2016. O ile dla gospodarzy jest to do wybaczenia, tak dla gości już nie bardzo. LZS Wojciechów punktuje poniżej oczekiwań, a wydawało się, że zatrzęsie B klasą. Trząść się ze strachu za to nie musi LZS Zębowice, bo ciężko wskazać tu faworyta. Wszystko zweryfikuje niedzielne 90 minut.


Budowlani Strojec – Motor Praszka

Niedziela, 04.10.2015, godz.15.00

Derby ze wskazaniem na gospodarzy. Motor przyjeżdża na trudny teren i ciężko będzie mu dyktować warunki. Te stawiać będą Budowlani z dwóch powodów: są w gazie oraz są w gazie.


Albor Borki Małe – LZS Radłów

Niedziela, 04.10.2015, godz.15.00

Pod nieobecność LZS-u Nasale  Albor wraca na ostatnie miejsce oleskiej klasy B. Może to się zmienić po siódmej kolejce, bowiem LZS Radłów również nie błyszczy. Ma więcej straconych bramek, a w dodatku gra na wyjeździe. W przypadku zwycięstwa gospodarzy może nastąpić zmiana czerwonej latarni tej ligi.

Ależ emocje!


LZS Bugaj Nowy – Stobrawa Wachowice

Niedziela, 04.10.2015, godz.15.00

LZS Bugaj Nowy gra w kratkę. Raz wygra, raz przyjmie porażkę. Stobrawa gra słabo niestety, rzadko wygra, częściej “w plecy”. Obie drużyny mają coś do udowodnienie w tej lidze, bo aktualne ich wyniki dziwią ich samych. Mimo to zapowiada się interesujące spotkanie.


LZS Przedmość – LZS Borki Wielkie

Niedziela, 04.10.2015, godz.15.00

Prawie dwa razy więcej punktów mają goście i prawie dwa razy mniej da się wygrać, gdyby postawić na nich u bukmachera. Kurs, gdyby był, oscylowałby w granicach: 2.60 na LZS Przedmość i 1.60 na LZS Borki Wielkie. To goście powinni wygrać, ale już nie takie rzeczy działy się w B klasie…


LZS Wichrów – LZS Żytniów

Niedziela, 04.10.2015, godz.15.00

Obok meczu w Zdziechowicach to najciekawszy pojedynek siódmej kolejki B klasy. Tak naprawdę obie drużyny są największymi niespodziankami w tym sezonie. LZS Żytniów zajmuje 2. miejsce, a LZS Wichrów 6.

Zaledwie 4 punkty ich dzielą, a co potrafią pokazuje ostatnia kolejka: gospodarze zremisowali z Prosną Zdziechowice, a goście ograli Motor.

To będzie uczta piłkarska w dobrym wydaniu!

Michał Krzyminski

Podziel się