Młodziczki z Olesna i Praszki rozpoczęły zmagania

Młodziczki z Olesna i Praszki rozpoczęły zmagania

W sobotę 3 października w sali gimnastycznej oleskiej “Jedynki”, młodziczki rozpoczęły serię turniejów towarzyskich w siatkówce. Oprócz młodziczek OKS Olesno, wystąpiły zespoły z Praszki i Opola.

– Turniej pomimo, iż służył sprawdzeniu kilku wariantów gry, stał naprawdę na wysokim poziomie – ocenia Robert Morawski, trener OKS-u Olesno.

Pierwszy mecz rozegrały oleśnianki i praszkowianki. Zespół M-GOKiS Praszka jest debiutantem w kategorii młodziczek. Jednak pojedynek był naprawdę ciekawy. Zakończył się podziałem setów 1:1.

Drugie spotkanie OKS rozegrał z II zespołem z Opola, w którym oleskie siatkarki w dobrym stylu zwyciężyły 2:0.

– Ostatnie spotkanie rozegraliśmy z pierwszym zespołem opolanek. Był to bardzo dobry mecz w wykonaniu obu zespołów. Sporo dobrych akcji po jednej i po drugiej stronie – komentuje Robert Morawski.

W pierwszym secie OKS stracił już na początku kilka punktów z rzędu po błędach w przyjęciu i praktycznie ta przewaga utrzymała się do samego końca. Drugi set siatkarki z Olesna kontrolowały od początku do końca, sukcesywnie budując przewagę, pewnie zwyciężając. Mecz, więc zakończył się podziałem setów 1:1.

Pozostałe wyniki:

Opole II – Praszka 1:1,
Opole I – Praszka 2:0.

OKS Olesno wystąpił w składzie:

Hanna Źrebiec (kapitan), Aleksandra Brzęczek, Agata Wąsik, Julia Chęcińska, Wiktoria Wiecha, Patrycja Małysa, Julia Famuła, Julia Ziółkowska, Barbara Szczepańska, Laura Gręda, Weronika Raś, Karolina Bednarska. Trener Robert Morawski.

Pierwszy turniej ligowy w kategorii młodziczek OKS rozegra w Kluczborku 07.11.2015 r. Wcześniej planuje rozegrać co najmniej dwa turnieje i kilka sparingów.

Podziel się