I Ty możesz zostać kolarzem – Strojec

I Ty możesz zostać kolarzem – Strojec

W sobotę 3 października w Strojcu odbył się wyścig kolarski “I Ty możesz zostać kolarzem”, w którym udział wzięła młodzież szkół podstawowych gminy Praszka.

– W pierwotnych zamiarach miała to być jazda indywidualna na czas na trasie Strojec – Rosochy – Strojec – mówi Romuald Natkański, organizator wyścigu. – Jednak ze względów organizacyjnych miejsce imprezy przeniesiono ostatecznie na teren boiska sportowego LKS Budowlani, gdzie wytyczono trasę wyścigu terenowego.

Uczennice klas IV-VI miały do pokonania 2 pętle, uczniowie klasy IV – 3, a dla uczniów starszych klas przewidziano 4 okrążenia. Odkryty teren i dość mocno wiejący wiatr dał się we znaki uczestnikom zawodów. Ale na mecie wszyscy byli szczęśliwi, bowiem czekały na nich nagrody rzeczowe i dyplomy. By zachęcić do szerszego udziału szkół z całej gminy prowadzona była punktacja zespołowa, osobno w kategoriach dziewcząt i chłopców.

Wyniki:

Dziewczęta kl. VI

1. Milena Łęgosz             PSP Strojec

2. Hanna Stochniałek       PSP Strojec

3. Dominika Baś              PSP Strojec

Chłopcy kl. IV

1. Wiktor Pokorski           PSP Strojec

2. Daniel Kiełbus             PSP Strojec

Chłopcy kl. V

1. Mateusz Gędek          PSP 2 Praszka

2. Grzegorz Wilhelm        PSP Strojec

3. Dominik Dziuba           PSP Strojec

W klasyfikacji drużynowej w kategorii dziewcząt i chłopców zwyciężyła drużyna PSP Strojec przed PSP 2 Praszka.

Wszystkie nagrody rzeczowe ufundował i osobiście wręczył Bogdan Pszenica, właściciel Narzędziowni Strojec. Dyplomy przygotowane przez M-GOKiS Praszka zrobiły duże wrażenie na odbiorcach.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy stwierdzili, że były to bardzo udane zawody i deklarowali swój udział w następnej edycji, która odbędzie się w przyszłym roku.

Podziel się