Skradziono silnik od betoniarki i łóżka

Skradziono silnik od betoniarki i łóżka

Policjanci z Olesna, chwilę po zdarzeniu, zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież. Jak ustalili funkcjonariusze – 32 i 28 latek mieli wynieść z terenu budowy łóżka polowe i silnik elektryczny. Poszkodowany oszacował straty na ponad 1100 złotych.

W poniedziałkowe popołudnie (5 października) policjanci pełniący służbę patrolową zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o kradzież. Uwagę policjantów zwróciło zachowanie 32 i 38-latka przewożących na wózku silnik elektryczny z okablowaniem. Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyźni chwilę wcześniej zdemontowali go z betoniarki na jednym z placów budowy.

Zajmujący się sprawą kryminalni ustalili, że to nie jedyne skradzione tego dnia przedmioty. Ci sami mężczyźni mieli wynieść z terenu tej budowy 12 łóżek polowych i ukryć je w pobliskich zaroślach. Skradzione rzeczy miały trafić do punktu skupu metali.

Zabezpieczone przez funkcjonariuszy przedmioty zostały zwrócone prawowitemu właścicielowi.

Kryminalni prowadzący tę sprawę przedstawili zatrzymanym zarzut kradzieży, do którego się przyznali. Teraz o ich dalszym losie zadecyduje sąd. Grozi im kara do 5 lat więzienia.

Podziel się