Hattrick Hobera za trzy punkty!

OKS Olesno po emocjonującym meczu w Dobrzeniu Wielkim z tamtejszym TOR-em inkasuje kolejne trzy punkty. Końcowy wynik to 3-4, a hattrickiem i asystą popisał się kapitan oleskiej drużyny Wojciech Hober.

Szybko rozpoczęło się show w Dobrzeniu, bo już trzy minuty po pierwszym gwizdy Adrian Brzenska strzelił na 0-1. Wynik w 26. minucie podwyższył Hober i wydawałoby się, że mecz ułoży się dla gości. Pamiętajmy jednak, że mowa o OKS-ie, który ostatnio jest specjalistą od utrudniania sobie życia.

Jeszcze w pierwszej połowie gospodarze zdobyli bramkę kontaktową i po zmianie stron ruszyli do ataku.

Drugą odsłonę jednak lepiej zaczęli oleśnianie i Hober w 65. minucie strzelił na 1-3. Chwilę później 2-3, a w 78. minucie już był tylko remis. Końcowy fragment spotkania to akcja za akcję, ale ostatnie słowo należało do OKS-u. W 93. minucie świeżo wprowadzony na boisko Andrzej Krzyminski popisał się podaniem, które dotarło do Hobera na 16 metr. Ten minął jednego zawodnika i strzelając swoją trzecią bramkę, wydarł zwycięstwo ze szponów TOR-u.

– Muszę przyznać, że ostatnio sami sobie utrudniamy życie – relacjonuje Wojciech Hober, kapitan oleskiej drużyny. – Dramatyczna końcówka w Dobrzeniu jest tego dobrym przykładem, ale cieszymy się, że zakończona naszym zwycięstwem, tym bardziej, że nam się należało. Z przebiegu całego spotkania byliśmy odrobinę lepsi.

Przy stanie 0-2 dla nas mogliśmy kontrolować spotkanie, ale znów na własne życzenie tracimy bramki i do przerwy tylko 1-2. To samo było w drugiej połowie, gdy prowadziliśmy już 3-1, a nie potrafiliśmy utrzymać wyniku. Potrzebujemy jeszcze kilka meczów, żeby dojść do optymalnej dyspozycji. Czasem, gdy chce się czegoś za bardzo, po prostu wychodzi na opak.

Wygrana w Dobrzeniu to drugie zwycięstwo z rzędu i co za tym idzie awans w tabeli. Aktualnie OKS z 15 punktami zajmuje 10 miejsce.