5 oleskich medali w wojewódzkiej sztafecie

Powiat oleski od kilku lat może pochwalić się mocną reprezentacją biegaczy ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. W czwartek 15 października w ośrodku wypoczynkowym “Anpol” w Starym Oleśnie już po raz siódmy odbyły się Mistrzostwa Wojewódzkie w Sztafetowych Biegach Przełajowych, w których w sumie wzięło udział ponad 950 uczestników.

Reprezentacje szkół powiatu oleskiego zdobyły aż 5 medali (3 srebrne i 2 brązowe) z 18 możliwych. Szkoda, że nie udało się zdobyć złota, ponieważ pierwsze miejsce dawało prawo startu w finale krajowym w Łodzi, który rozegrany zostanie w kwietniu 2016 roku.

Szkoły podstawowe

Bez medali dla naszych szkół zakończyły się zmagania wśród szkół podstawowych. W kategorii dziewcząt PSP Dalachów ukończyła zawody na siódmym miejscu, a w kategorii chłopcy reprezentanci PSP Gorzów Śląski na dziesiątym miejscu.

Gimnazja

Zdecydowanie lepiej ukończyli zawody reprezentanci gimnazjów. Faworyt w kategorii dziewcząt, czyli PG nr 1 w Oleśnie, aż czterokrotnie wygrywał w ostatnich latach. Tym razem oleśnianki do ostatniej zmiany musiały zacięcie walczyć o brązowy medal. Uczestnicząca w tym rozdaniu z dziką kartą drużyna PG Rudniki wśród 14 startujących drużyn sklasyfikowana została na VII miejscu.

Zespół dziewcząt z PG nr 1 wystąpił w składzie: Anna Respondek, Barbara Bartela, Laura Gręda, Wiktoria Chęcińska, Kamila Kucharczyk, Agata Podstawa, Ewelina Seget, Patrycja Wąsik. Trener Artur Źrebiec.

Kategoria chłopców zdominowana została przez Gimnazjum nr 2 Głuchołazy, którzy w minionym 6-leciu dwukrotnie wyjeżdżali z mistrzostwem. W tym roku głuchołazka drużyna ponownie zdobyła złoty medal. O dwa pozostałe medale dzielnie walczyli PG nr 1 Olesno i PG nr 5 Kluczbork. Olesno ostatecznie zdobyło srebro, Kluczbork brąz. Startująca z dzika kartą druga drużyna PG Gorzów Śl wśród 15 sklasyfikowanych uplasowała się na 6 pozycji.

Oleski zespół reprezentowali: Michał Woźny, Michał Wieczorek, Jakub Pierzyna, Dawid Plata, Damian Nowak, Patryk Jędrak, Kacper Zacha, Jakub Wieczorek. Trener Artur Chęciński.

Szkoły ponadgimnazjalne

Wśród dziewcząt i chłopców złote medale i tytuły mistrzowskie powędrowały do VI Liceum Ogólnokształcącego w Opolu. Bardzo dobrze pobiegła sztafeta dziewcząt Zespołu Szkół w Oleśnie, która zdobyła srebrny medal. Warto też odnotować piąte miejsce ZSEiO w Oleśnie.

Skład drużyny ZS Olesno: Paulina Mencfel, Klaudia Cieśla, Martyna Edelman, Klaudia Hajduk, Martyna Ligendza, Zuzanna Stysiak, Aneta Kołodziej, Daria Kołodziej.

Rekord frekwencji padł w startach chłopców. Rywalizowało ze sobą 18 zespołów. Sędzia zawodów Bożena Hasij-Domagała zdecydowała wystartować sztafety w jednej serii. Sztafeta z Opola w rekordowym czasie 18:03 min ukończyła mistrzostwa, natomiast o srebro i brąz zaciekle do ostatniej zmiany walczyli ZSEiO Olesno i ZS Olesno.

ZSEiO Olesno: Denis Tracz, Kamil Florek, Mateusz Król, Patryk Swoboda, Kamil Ostrzecha, Patryk Pietrzok, Oskar Siwek, Paweł Wróbel. Trener Damian Sowa.

ZS Olesno:  Jakub Krawczyk, Marcel Chodura, Martin Mrugała, Dominik Niesłony, Piotr Wiecha, Paweł Wloczyk, Michał Pielok, Thomas Skowronek. Trener Krzysztof Galus.