Oleskie siatkarki brylują

Oleskie siatkarki brylują

Juniorki OKS Olesno wygrały drugi mecz z rzędu, nie tracąc nawet jednego seta! W sobotę 17 października zawodniczki rozgromiły zespół z Kędzierzyna-Koźla 3:0. Dobrze radzą sobie również młodziczki, które występują w turniejach przygotowujących do ligi.

Juniorki pomimo kilku braków kadrowych spisały się wspaniale, pokonując zawodniczki z Kędzierzyna na ich boisku 3:0. Po słabym początku pierwszego seta, OKS kontrolował boiskowe wydarzenia. Każda odsłona była wyrównana, ale końcówki należały do oleśnianek.

OKS wystąpił w składzie: Klaudia Hajduk, Daria Kołodziej, Julia Izydorczyk, Julia Szydło, Zuzanna Sykulska, Hanna Źrebiec, Zuzanna Suder, Barbara Bartela, Patrycja Wąsik. Trener: Artur Źrebiec.


W niedzielę 18 października w Opolu młodziczki OKS rozegrały kolejny turniej przygotowujący do rozgrywek sezonu 2015/2016. Oprócz drużyny z Olesna wystąpiły tam trzy zespoły opolanek oraz juniorki MOS Opole, więc turniej był mocno obsadzony.

Opolanki to jest jeden z faworytów rozgrywek nadchodzącego sezonu.

– Turniej w dobrej obsadzie ale szkoda, że nie mogłem skorzystać z pełnego składu z różnych powodów, mam nadzieję, iż w kolejnych zawodach wachlarz rozwiązań będę miał większy – komentuje Robert Morawski, trener OKS-u. – Warto zaznaczyć, że dziewczęta, które zagrały w tym turnieju stanęły na wysokości zadania i dały z siebie wszystko, aby osiągnąć jak najlepszy wynik.

Oleśnianki na cztery spotkania wygrały jedno, ale pozostałe przegrywały po wyrównanej walce, włączając w to mecz z dużo starszymi od siebie koleżankami.

 – Ze szkoleniowego punktu widzenia bardzo cenne doświadczenie, gdyż mogłem zobaczyć w akcji dziewczęta, które do tej pory spędziły mniej czasu na boisku i obiektywnie oceniając „dały radę”, uniosły ciężar swoich zadań – ocenia szkoleniowiec. – Jestem zadowolony z ich występu, od pierwszego turnieju upłynęło dwa tygodnie, a gra wygląda znacznie lepiej. Dzięki dziewczyny, oby tak dalej!

OKS Olesno wystąpił w składzie: Hanna Źrebiec (kapitan), Julia Chęcińska, Julia Ziółkowska, Julia Famuła, Wiktoria Wiecha, Laura Kacała, Patrycja Małysa, Laura Gręda i Weronika Raś. Trener Robert Morawski.

Podziel się