Cleo w Gorzowie Śląskim!

Cleo w Gorzowie Śląskim!

Zespół Szkół w Gorzowie Śląskim wygrał konkurs Eska TV na najlepszy klip do piosenki “My Słowianie”. Nagrodą było 10 tysięcy złotych i koncert Cleo, który odbył się w środę 21 października w hali w Gorzowie Śląskim.

Uczniowskie ekipy filmowe, rywalizujące o koncert Cleo w swojej szkole, nadesłały łącznie 172 zgłoszenia. Jury do finału zakwalifikowało 7 teledysków. Wyróżnione zespoły miały możliwość zaprezentowania się w „Najlepszym programie” nadawanym w ESKA TV. O wyłonieniu ostatecznego zwycięzcy zadecydowało głosowanie internautów.

– Przyznam, że dowiedziałem się o udziale w konkursie dopiero, kiedy teledysk był już nagrany – mówi Bogusław Łazik, dyrektor Zespołu Szkół w Gorzowie Śląskim. – Oczywiście bardzo mi się spodobał i bez wahania poparłem pomysł uczniów. Po cichu liczyłem na jakiś sukces. Cieszę się, że się udało, bo ten koncert to nie tylko promocja dla szkoły, ale dla całego Gorzowa Śląskiego.

Organizatorką przedsięwzięcia była Magdalena Piasecka, nauczycielka w Zespole Szkół.

– Oglądam Eska TV, dlatego wiedziałam o konkursie, pomyślałam o grupie młodzieży, która zawsze umila nam czas na apelach – mówi Magdalena Piasecka. – Rzuciłam im pomysł i potem już praktycznie “samo poszło”. Przy realizacji teledysku, biorąc pod uwagę jego specyfikę, staraliśmy się nie przekroczyć pewnych granic przyzwoitości, ponieważ reprezentowaliśmy szkołę.

Można powiedzieć, że Słowianie występujący w teledysku nagranym przez uczniów to typowi Słowianie z Gorzowa Śląskiego.

– Ludowe stroje wypożyczyliśmy z domu kultury w Gorzowie Śląskim, klip nagrywany był w Zapiecku w “Złotej Kaczce” w Mirowszczyźnie, gdzie sceneria była rewelacyjna oraz w stodole jednej z uczennic, czyli można powiedzieć, że to typowo lokalne i ludowe wykonanie – mówi Magdalena Piasecka. – Myślę, że dzięki nam wielu dowiedziało się, gdzie leży Gorzów Śląski.

Uczniowie, którzy wystąpili w teledysku, szaleli na scenie razem z Cleo w wykonaniu utworu “My Słowianie”. Podejrzewamy nawet, że dzięki klipowi mogli stać się szkolnymi celebrytami.

– Cleo zrobiła na nas spore wrażenie – mówi Patryk Zaręba, czyli Donatan w “gorzowskim” teledysku. – Fajnie było z nią być na scenie, tym bardziej w takiej atmosferze. Być może wystąpimy w kolejnej edycji konkursu Eska TV “W szkole gramy”.

Jeszcze raz przypominamy zwycięski teledysk.

W teledysku wystąpili:

– Cleo – Iwona Augustyniak,

– Donatan – Patryk Zaręba,

oraz:

– Weronika Serweta, Renata Żurek, Aleksandra Krzykowiak, Klaudia Żydziak, Iwona Augustyniak, Kamila Kubalka, Magdalena Matusiak, Aleksander  Kostek, Łukasz Barcik, Mateusz Chłąd i Kamil Ciupa.

Kamerzysta – Adam Zasadny, montaż – Kamila Zasadna.

Koncert Cleo w Gorzowie Śląskim będzie można zobaczyć również w całości w ESKA TV już w sobotę 31 października.

Gratulujemy uczniom, organizatorom i wszystkim mieszkańcom Gorzowa Śląskiego, bowiem to była genialna promocja ich miejscowości.

Brawo!

Damian Pietruska

Zdjęcia: Marcin Matyjak – EM MEDIA GROUP

Podziel się