Zapowiedź imprezowo-sportowego weekendu (24-25 października)

Jak co tydzień zapowiadamy kulturalne, imprezowe i sportowe wydarzenia, które odbędą się w naszym powiecie.

Chcemy, by nasi czytelnicy byli na bieżąco z kalendarzem imprez i przed wyjściem z domu mieli szeroki wachlarz możliwości spędzania wolnego czasu. Zachęcamy, więc wszystkich organizatorów imprez wszelakich do kontaktu z nami poprzez adres e-mail: redakcja@ool24.pl

W drogę!

Magnum Club Wachów


Sportowy weekend w Praszce

10849017_323337484503475_4882165851433339734_o


Siatkówka

III Liga, 2 kolejka

Pimat Iskra Gorzów Śląski – Miraż Głubczyce

Sobota, 24.10.2015, godz. 12.30

Siatkówka wraca na parkiet do Gorzowa Śląskiego, gdzie Iskra podejmie Miraż Głubczyce. Wspaniały, pełny wielkich momentów poprzedni sezon jest już tylko wspomnieniem, ale można być pewnym, że teraz będzie podobnie. Nie można jednak rozpamiętywać przeszłości, trzeba kreować przyszłość.

Gospodarze mierzą wysoko, a przemawia ku temu sporo argumentów. Świetna kadra, świetny trener i świetna publika w połączeniu może zdziałać wszystko. To dopiero początek sezonu, a pierwszy mecz gorzowian można uznać za falstart. Pora na pobudkę i zdobycie pełnej puli punktów.

Iskra to gwarancja dobrej gry, dużych emocji i wspaniałych sportowych chwil. Wszystkich kibiców zapraszamy na mecz w sobotę na 12.30 do hali sportowej w Gorzowie Śląskim.


Piłka nożna

IV Liga, 13 kolejka

OKS Olesno – Po-Ra-Wie Większyce

Sobota, 24.10.2015, godz. 14.30

Po dwóch wygranych z rzędu sytuacja OKS-u Olesno trochę się uspokoiła. Chciałoby się powiedzieć, że wreszcie jest na właściwych torach, ale pamiętajmy, że jedna jaskółka wiosny nie czyni. Zwycięstwa podbudowały morale drużyny, którą przecież stać na znacznie więcej.

Zawodnicy, jak i sam trener mają jeszcze sporo do udowodnienia. Sezon nie jest wcale stracony, można jeszcze sporo ugrać, ale też sporo stracić.

Mecz z zespołem Po-Ra-Wie Większyce  będzie ciężki, ale do tego IV Liga już przyzwyczaiła oleśnian. W pierwszej jedenastce zabraknie Michała Bieniasa, który pauzuje za kartki.


A klasa, I grupa, 10 kolejka

LZS Uszyce – LZS Rudniki

Niedziela, 25.10.2015, godz. 13.30

Gospodarze notują serię trzech wygranych pod rząd, czego efektem jest siódme miejsce w tabeli. O kolejne zwycięstwo powalczą z trzecią siłą A klasy – LZS-em Rudniki. Tu już tak łatwo nie będzie, tym bardziej, że gościom również bardzo zależy na punktach.

Póki co jest to bardzo podobny sezon do poprzedniego. LZS Rudniki praktycznie przez całe rozgrywki bił się o pierwsze miejsce z LZS-em Gronowice, a brak awansu był spowodowany niepotrzebnymi stratami punktów (między innymi z LZS-em Uszyce). Tym razem zawodników z Gronowic zastępuje Hetman Byczyna, który ma dwupunktową przewagę nad rudniczanami. Goście muszą się ustrzec błędów, a mogą spełnić swoje marzenia.


LZS Ligota Oleska – Piast Gorzów Śląski

Niedziela, 25.10.2015, godz. 13.30

Mecz na szczycie z udziałem drużyn z naszego powiatu. Mocny LZS Ligota Oleska podejmuje świetny Piast. Gospodarze pną się do góry, a jest to konsekwencja dobrej gry i ciekawego stylu. Zbigniew Bienias kontynuuje filozofię Jerzego Rabińskiego, czyli najlepszą obroną jest atak. Bardzo ofensywny styl daje efekty; najlepsza ofensywa i defensywa ligi to LZS Ligota Oleska.

Piast również na wysokościach. Sporo strzela, gra ciekawie i nikogo się nie boi. Zapowiada się świetne spotkanie.


B klasa, 10 kolejka

LZS Zębowice – Budowlani Strojec

Sobota, 24.10.2015, godz. 13.30

Rośnie na naszych oczach poważny kandydat na awans do A klasy. Mowa o Budowlanych, którzy potwierdzają swoje aspiracje, wygrywając z mocnym LZS-em Radawiem. To już nie są żarty, a czub oleskiej klasy B to kilka solidnych drużyn.

Goście nie powinni mieć problemów Z LZS-em Zębowice, są zdecydowanym faworytem.


Motor Praszka – LZS Przedmość

Sobota, 24.10.2015, godz. 14.30

Niepokojące jest zachowanie Motoru, który już po raz drugi oddaje mecz walkowerem. Kolejne mogą kończyć się już poważniejszymi konsekwencjami. LKS Przedmość ma spore szanse na punkty w Praszce, gdzie skonfrontuje się z drużyną, która ewidentnie przeżywa kryzys.


LZS Wichrów – LZS Bugaj Nowy

Niedziela, 25.10.2015, godz. 13.00

LZS Bugaj Nowy brutalnie zderzył się z oleską klasą B i zapewne nie tego spodziewał się w tej klasie rozgrywkowej. Coraz mocniejsza liga sprawia, że nieprzypadkowe drużyny uzyskują awans.

Spadkowicz z A klasy gra w kratkę i póki co zasłużenie znajduje się w środku tabeli. Gospodarze, po dobrym początku, spuścili z tonu i już tracą sześć punktów do lidera. Najbliższy mecz jest ważny dla obu ekip. Jeśli chcą nadążyć za czołówką, muszą zgarnąć trzy punkty.


LZS Żytniów – LKS Prosna Zdziechowice

Niedziela, 25.10.2015, godz. 13.30

Prosna wcale nie może czuć się bezpieczna. Co kolejkę musi odpierać ataki, które nie ustają ani na chwilę. Każda strata punktów może sprawić, że na fotelu lidera będzie zmiana.

Mecz wyjazdowy w Żytniowie nie będzie należeć do najprzyjemniejszych. Gospodarze dobrze sobie radzą u siebie i mogą tu sporo namieszać.


LZS Radawie – Albor Borki Małe

Niedziela, 25.10.2015, godz. 13.30

Przegrana z Budowlanymi może sporo kosztować gospodarza, który jest w gronie pretendentów da awansu. Jeszcze jest czas, by nadrobić stratę, ale tu liczą się każde punkty. Mecz z Alborem będzie zapewne wygrany, ale nie załagodzi wcześniejszej porażki.


LZS Radłów – LZS Borki Wielkie

Niedziela, 25.10.2015, godz. 13.30

Nieprawdopodobnie szybko zmienia się układ sił w B klasie. Niedawno wicelider, a jedna porażka spycha go na czwarte miejsce. Mowa o LZS-ie Borki Wielkie, który zakończył serię pięciu zwycięstw z rzędu. Jego pogromcą była Stobrawa, która rośnie w siłę.

LZS Radłów nadal słabo punktuje i stąd niskie loty.W tej kolejce ciężko mu będzie o poprawienie sytuacji tabelowej, gdyż podejmuje solidną drużynę.


LZS Wojciechów – Stobrawa Wachowice

Niedziela, 25.10.2015, godz. 13.30

Ostatni tak słaby start LZS Wojciechów zaliczył w sezonie 2012/2013, gdzie również po 9 kolejkach miał zaledwie 4 punkty. Wtedy na zakończenie sezonu zamykali tabelę. Aktualnie zespół jest bez formy i ciężko będzie mu powalczyć z rozpędzoną Stobrawą.

Ostatni ich bezpośredni pojedynek to wygrana LZS-u Wojciechów 2-1. Jak będzie tym razem?

Michał Krzyminski

Podziel się