IX Wojewódzki Konkurs Wiedzy Pożarniczej Osób Niepełnosprawnych

IX Wojewódzki Konkurs Wiedzy Pożarniczej Osób Niepełnosprawnych

W czwartek 22 października w ośrodku wypoczynkowym “Anpol” w Starym Oleśnie odbył się IX Wojewódzki Konkurs Wiedzy Pożarniczej Osób Niepełnosprawnych, w którym wzięło udział 40 uczestników z warsztatów terapii zajęciowych z powiatów brzeskiego, nyskiego, kluczborskiego, strzeleckiego, opolskiego, namysłowskiego i oleskiego.

W tym roku startowali także uczestnicy Domu Pomocy Społecznej z Lublińca w województwie śląskim.

Pierwsza część turnieju odbyła się w Starym Oleśnie, gdzie zawodnicy musieli odpowiedzieć na 40 pytań dotyczących wiedzy z zakresu ochrony przeciwpożarowej. Po testach w siedzibie oleskiej komendy odbyła się druga część, pokazowa. Strażacy omówili zasady bezpiecznego obchodzenia się z ogniem w mieszkaniach, zaprezentowali sposoby gaszenia pożarów podręcznym sprzętem gaśniczym oraz zaprezentowali skutki gaszenia wodą palącego się oleju.

Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz sprawności strażaków przy wspinaniu się na ścianę do ćwiczeń przy użyciu drabiny hakowej oraz pokaz sprzętu oleskiej jednostki ratowniczo – gaśniczej

Wyniki rywalizacji:

1. miejsce Witold Starczowski – DPS Lubliniec

2. miejsce Adam Baron – WTZ Lubliniec

3. miejsce Teresa Wojtkiewicz – WTZ Krapkowice

Organizatorem Konkursy była Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Opolu, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej oraz Warsztat Terapii Zajęciowej w Oleśnie.

*- Informacja: Starostwo Powiatowe i KP PSP Olesno, zdjęcia: Andrzej Szklanny (Starostwo Powiatowe).

Podziel się