• Home »
  • Sport »
  • Faworytką nie była, a złoto zdobyła. Dominika Napieraj wygrała Great Birmingham Run!

Faworytką nie była, a złoto zdobyła. Dominika Napieraj wygrała Great Birmingham Run!

Faworytką nie była, a złoto zdobyła. Dominika Napieraj wygrała Great Birmingham Run!

Pochodząca z Żytniowa Dominika Napieraj, która reprezentuje City Trail Team, wygrała prestiżowy półmaraton w Birmingham. Czas jaki uzyskała to 1:13,39, jest jej najlepszym wynikiem na tym dystansie.

– Szczerze mówiąc to był mój pierwszy półmaraton, do którego przygotowywałam się z nadzieją na dobry wynik – mówi Dominika Napieraj. – Wcześniejsze moje starty w maratonach były tylko częścią treningu.

Na starcie obok Polki stanęły między innymi Hiszpanka Alessandra Aguilar (piąta zawodniczka Mistrzostw Świata w maratonie z Moskwy w 2013 roku), Emma Quaglia (szósta w Mistrzostwach Świata w maratonie w 2013 roku) oraz Maria Diaz i Agnes Tschurtschenthale.

– Z wygranej bardzo się cieszę, tym bardziej, że pokonałam wyżej notowane biegaczki – kontynuuje Polka. – Faworytką zdecydowanie była Alessandra Aguilar, ale udało mi się z nią powalczyć jak równy z równym.

Zwycięstwo Dominiki niesie ze sobą dużo korzyści. Na oficjalnej strony City Trail Team można przeczytać:

– Poprzedni półmaraton – we Wrocławiu, który Dominika pokonała w 1:19 traktowaliśmy jako zwykły długi trening w drugim zakresie. Była to też dla mnie okazja do obserwacji, jak Dominika zareaguje na tak długie bieganie podkreśla Jacek Wosiek, trener Dominiki Napieraj. – W niedzielnym starcie liczył się już wynik, a okraszony zwycięstwem przyniósł nam wiele korzyści – bieg posiada bowiem certyfikat IAAF Silver Label, a to otwiera nam furtkę do udziału w prestiżowych biegach.

Wyniki kobiet Great Birmingham Run, IAAF Silver Label Road Race

1. Dominika Napieraj (Polska) – 1:13:39

2. Alessandra Aguilar (Hiszpania) – 1:13:55

3. Maria Diaz (Hiszpania) – 1:14:26

4. Laila Soufyane (Włochy) – 1:14:48

5. Emma Quaglia (Włochy) – 1:15:37

*fot. Marcin Fudalej

Michał Krzyminski

Podziel się