Zapowiedź imprezowo-sportowego weekendu (7-8 oraz 10 i 11 listopada)

Zapowiedź imprezowo-sportowego weekendu (7-8 oraz 10 i 11 listopada)

Jak co tydzień zapowiadamy kulturalne, imprezowe i sportowe wydarzenia, które odbędą się w naszym powiecie.

Z racji wypadającego w nadchodzącym tygodniu Narodowego Święta Niepodległości i wieloma wydarzeniami, które z tej okazji się odbędą, rozszerzamy nieco cykl naszych zapowiedzi, aby wszystko można było znaleźć w tym właśnie miejscu.

Chcemy, by nasi czytelnicy byli na bieżąco z kalendarzem imprez i przed wyjściem z domu mieli szeroki wachlarz możliwości spędzania wolnego czasu. Zachęcamy, więc wszystkich organizatorów imprez wszelakich do kontaktu z nami poprzez adres e-mail: redakcja@ool24.pl

W drogę!

V Dobrodzień Classic Festival

W dniach 6-8 listopada odbędzie się piąta już edycja Dobrodzień Classic Festival, w ramach którego odbędą się koncerty w Dobrodzieniu, Oleśnie i Opolu. Nasz portal kolejny raz objął festiwal patronatem medialnym.

V DCF 2015 Opole Dobrodzien Plakat Druk

V DCF 2015 Olesno Plakat Druk


Koncert na Dwa Pióra – Praszka

wieczor2015 PLAKATt


Magnum Club Wachów


10-11-12 listopada

Narodowe Święto Niepodległości – Olesno

Narodowe 20152


Powstanie Warszawskie we wspomnieniach mieszkanki Olesna

powstanie_muzeum_plakat (2)


Ogólnopolski Turniej Tenisa Stołowego – Praszka

tuniej_niepodleglosci


Otwarte Mistrzostwa Powiatu Oleskiego w Badmintonie – Gorzów Śląski

zaproszenie_turniej_badmintona


Turniej Trójek Siatkarskich – Gorzów Śląski

zaproszenie_trojki+siatkarskie


Sport (na weekend)

Tenis stołowy

VIII Grand Prix Gorzowa Śląskiego

VIII Grand P


Koszykówka

III liga, 3 kolejka

OKS Olesno – MKS Strzelce Opolskie

Piątek, 06.11.2015, godz. 19.30

OKS jak na razie sezon rozpoczął w kratkę, a więcej będziemy mogli powiedzieć po nadchodzącej kolejce. Wzmocniony kadrowo zespół, prowadzony przez Adama Richtera w pierwszej kolejce odniósł efektowne zwycięstwo 91:74 z EmploySystem AZS KU PO 2, ale w kolejnym meczu uległ pierwszej drużynie tego klubu (faworytowi rozgrywek) aż 72:47.

Zespół został mocno przebudowany, więc dajmy mu czas by nabrał odpowiedniego kształtu.


Piłka nożna

IV liga, 15 kolejka

OKS Olesno – Stal Brzeg

Sobota, 07.11.2015, godz. 13.00

Spotykają się dwa zespoły, które przed sezonem stawiane były w roli faworytów do mistrzostwa IV ligi, a ich losy w rundzie jesiennej potoczyły się całkowicie inaczej. Stal zremisowała pierwszy mecz, a później ze stalową dyscypliną gromiła kolejnych przeciwników. Przy 14 kolejkach wynik 7 bramek straconych, przy 42 zdobytych musi robić wrażenie.

Po drugiej stronie barykady OKS. Zespół, który na początku sezonu przeszedł ciężką przeprawę, zaliczył kilka zimnych pryszniców, a od nadmiaru chłodnej wody wylanej na głowy piłkarzy można było zasłabnąć. Na szczęście ten okręt nie zatonął, wynurzył się, oprzytomniał i powoli odkuwa się za kolejne porażki.

Zawodnicy Grzegorza Krawczyka mają za sobą passę czterech zwycięstw z rzędu, ale nadchodzi mecz, który zweryfikuje ich umiejętności. Wielokrotnie powtarzaliśmy, że OKS to silny zespół, któremu trzeba dać czas, by okrzepnął.

Nadszedł czas, żeby pokazał, że się nie myliliśmy!


A klasa, grupa V, 11 kolejka

Start Dobrodzień – Gazownik Wawelno

Sobota, 07.11.2015, godz.13.00

Ciemne chmury zbierają się nad Start-em Dobrodzień, któremu po prostu nie idzie w lidze. Na 10. kolejek uzbierał zaledwie 6 punktów i zajmuje przedostatnie miejsce w A klasie.

Trzeba zacząć wygrywać, bo nawet nie do pomyślenia jest fakt, żeby Start Dobrodzień spadł do B klasy.


 

A klasa, grupa I, 11 kolejka

LZS Rudniki – LZS Ligota Dolna

Sobota, 07.11.2015, godz.13.00

Tylko z pozoru może wydawać się, że to łatwy przeciwnik. Mowa o gościach, którzy dobrze sobie radzą w lidze. Trzy ostatnie mecze wygrali, ale wszystko musi mieć swój koniec. Oby LZS Rudniki był tym, który przerwie passę zwycięstw rywali.


 

LZS Kościeliska – Polonia Domaszowice

Niedziela, 08.11.2015, godz. 13.00

Faworytami są goście, choć LZS Kościeliska pokazał już, że umie grać. Nie zdziwi nas, więc wiadomość, że to gospodarze wygrają z Polonią. Wszystko w ich rękach, a raczej nogach.


 

Piast Gorzów Śląski – LZS Rożnów

Sobota, 07.11.2015, godz.13.00

Przy takiej dyspozycji gorzowian nikt nie może czuć się bezpiecznie. W ostatniej kolejce wygrali prestiżowy mecz z LZS-em Ligota Oleska, co tylko potwierdza, że są w formie.

Piast jest jak James Bond – wyeliminuje każdego. My name is Gorzów Śląski, Piast Gorzów Śląski – tak mogą mówić o sobie gospodarze.


 

B klasa, 11 kolejka

LKS Budowlani Strojec – LKS Prosna Zdziechowice

Niedziela, 08.11.2015, godz. 13.00

Hit kolejki, który na pewno przyciągnie masę kibiców do Strojca. Nic tu nie jest pewne. Obie drużyny są na fali, obie celują wysoko i obie chcą zwycięstwa.

Ten mecz może zdecydować kto zasiądzie na fotelu lidera na półmetku zmagań, bowiem do końca rudny jesiennej niedaleko. Dzieli ich jeden punkt w tabeli, ale na boisku już żadnych różnic nie będzie.

Ten mecz trzeba zobaczyć!


 

LZS Albor Borki Małe – LZS Zębowice

Niedziela, 08.11.2015, godz. 13.00

Jeśli Albor szuka punktów to tylko w takich meczach. Faworytem znów nie jest, ale już kilka razy pokazał, że potrafi zaskoczyć.

LZS Zębowice, który w niedzielę przyjeżdża na trudny teren do Borek Małych może spodziewać się niełatwego wyzwania, ale do odważnych świat należy!

Ciężko o wytypowanie dokładnego wyniku, ale skłanialibyśmy się na nieznaczną wygraną gości.


 

LZS Bugaj Nowy – LZS Radawie

Niedziela, 08.11.2015, godz. 13.00

Dla gości to szansa na zbliżenie się do czołówki, bowiem sam czub gra przeciwko sobie. Jest tylko jedno „ale” – LZS Radawie musi wygrać z LZS-em Bugaj Nowy, a to jest jak misja Jemesa Bonda – skomplikowane.

Zapowiada się ciekawy pojedynek.


 

LKS Przedmość – LZS Wichrów

Niedziela, 08.11.2015, godz. 13.00

Gospodarze powoli dźwigają się w tabeli, a goście raczej opadają. Zarówno LZS Przedmość, jak i LZS Wichrów w tym sezonie będą przepychać się w środku tabeli i walczyć o jak najwyższe miejsce na koniec sezonu. Życzymy powodzenia obojgu.


 

LZS Borki Wielkie – Motor Praszka

Niedziela, 08.11.2015, godz. 13.00

Mamy po jednej wiadomości dla gospodarzy i gości:

LZS-ie Borki Wielkie, jest szansa, że punkty dostaniecie, a grać nie będziecie. Motor bowiem ma problemy z „odnalezieniem” boisk rywali.

Miejmy jednak nadzieję, że tak się nie stanie, bo konsekwencje mogą być nieprzyjemne.

Motorze Praszka, zbudź się!


 

Stobrawa Wachowice – LZS Radłów

Niedziela, 08.11.2015, godz. 13.00

Dla gospodarzy, którzy złapali wiatr w  żagle, ten mecz nie powinien sprawić większych problemów. Stobrawa zaczęła punktować i powoli pnie się w tabeli.

Gościom ta kwestia idzie zdecydowanie gorzej, ale w każdym meczu podejmują walkę.


 

LZS Wojciechów – LZS Żytniów

Niedziela, 08.11.2015, godz. 13.00

Goście spuścili z tonu, a gospodarze w kryzysie.

Zdecydowanie w tym meczu LZS Żytniów będzie rozdawał karty, ale wygrana tej partii nie będzie łatwa. W tym spotkaniu wszystko jest możliwe.

Michał Krzyminski

Damian Pietruska

Podziel się