11 listopada gra Puchar Polski

11 listopada gra Puchar Polski

W środę 11 listopada odbędzie się pierwsza runda Pucharu Polski 2017/2018 na szczeblu terytorialnym Olesno. Swój mecz zagra również LZS Rudniki w 1/8 Pucharu Polski sezonu 2016/2017 na szczeblu województwa opolskiego.

1/8 Puchar Polski na szczeblu województwa opolskiego

LZS Rudniki – Czarni Otmuchów

Środa, 11.11.2015, godz. 13.00

Zdecydowanie to najciekawsze spotkanie z zaplanowanych w naszym regionie na 11 listopada. Do Rudnik przyjedzie IV ligowy zespół Czarni Otmuchów.

Goście jednak nie błyszczą i w tym sezonie aktualnie zamykają tabelę z czteropunktowym dorobkiem. W przekroju piętnastu kolejek nie zdołali jeszcze wygrać meczu, a ich stosunek bramkowy wynosi dwanaście strzelonych przy trzydziestu pięciu straconych.

To sprawia, że gospodarze wcale nie stoją na z góry przegranej pozycji i przy dobrej postawie, zobaczymy ich w kolejnym etapie.

LZS Rudniki w ostatnim meczu ligowym zawiódł. Tylko zremisował z LZS-em Ligota Dolna, choć ten kończył mecz w dziewiątkę. Miejmy nadzieję, że w pucharze rozpocznie passę zwycięstw.

Nominalnie na ten termin był przewidziany mecz pucharowy sezonu 2017/2018, w którym LZS Rudniki miał się zmierzyć z Prosną Zdziechowice. Z uwagi na pokrycie się dat z rozgrywkami pucharowymi z sezonu 2016/2017, został przełożony na niedzielę 29 listopada.


Puchar Polski na szczeblu terytorialnym Olesno, sezon 2017/2018

LKS Budowlani Strojec – LZS Ligota Oleska

Środa, 11.11.2015, godz. 13.00

Faworytami są goście, ale wszystko będzie zależeć od dyspozycji zawodników w dniu meczu. Dla Budowlanych zdecydowanie ważniejsza jest teraz liga, w której liczą się w walce o awans. Potwierdza to ostatni prestiżowy mecz z Prosną Zdziechowice (lider), gdzie bezbramkowo zremisowali. Szczegóły tutaj:

Remis na szczycie klasy B

LZS Ligota Oleska również jest w czubie A klasy, ale ostatnio zanotował dwie wpadki w lidze. Najpierw przegrana z Piastem Gorzów Śląski, potem remis z Widawą Wilków. Jak będzie tym razem?


LZS Radawie – LZS Borki Wielkie

Środa, 11.11.2015, godz. 13.00

Będzie to przetarcie przed ligą, w której te drużyny spotkają się 22 listopada. Obie ekipy znajdują się w czubie B klasy i te rozgrywki są dla nich priorytetem. Choć nikt tego głośno nie mówi, stać ich na awans.

LZS Radawie potwierdza, że jest solidną drużyną i sezon po sezonie stoi wysoko w tabeli. Z kolei LZS Borki Wielkie ma o dwa punkty więcej od gospodarzy i aktualnie jest na trzecim miejscu w oleskiej klasie B.

Zdecydowanie warto wybrać się na to spotkanie.


LZS Wojciechów – KS Start Dobrodzień

Środa, 11.11.2015, godz. 13.00

Nie ma co do tego wątpliwości, że faworyt jest jeden i jest nim Start. LZS Wojciechów jednak w tym meczu nie ma nic do stracenia i może pokusić się na otwartą grę z reprezentantem A klasy. Ten zaś musi mocno skupić się na lidze, bowiem zajmuje dopiero 13 miejsce w tabeli.

Stolarze w ostatniej kolejce, po dramatycznym spotkaniu, pokonali Gazownik Wawelno 3-2. Strzelcami bramek byli: Jerominek, Kwolek i Hehnel. Miejmy nadzieję, że to prognostyk lepszych wyników.

Michał Krzyminski

Podziel się